10 sportów, które umilą Wam czas podczas biwaku

0
60

Pierwsze promienie słońca i coraz wyższa temperatura zwiastują rozpoczęcie sezonu biwakowego. Nic w tym dziwnego, w końcu nie ma nic bardziej relaksującego od czasu spędzonego w gronie bliskich na łonie natury. Świeże powietrze dotlenia mózg, sprzyja regeneracji i odprężeniu ciała. Jednak każdy wypoczynek warto urozmaicić aktywnością fizyczną. Jakie sporty umilą Wam czas podczas biwaku? Podpowiadamy!

Piłka, piłka, piłka

Pomysłów na sportowe wykorzystanie piłki jest tak wiele, ile osób, które mogą brać udział we wspólnej zabawie. Piłka nożna, piłka do siatkówki lub piłka do kosza na biwaku? Jak najbardziej! Wystarczy kawałek płaskiego terenu, a funkcję bramki, siatki lub kosza mogą pełnić umowne przedmioty, które znajdziecie pod ręką. Jeśli preferujesz profesjonalną rozgrywkę – kup potrzebne akcesoria w sklepie sportowym, a z pewnością posłużą Tobie i Twoim bliskim podczas kolejnych wyjazdów.

Rower

Każdy powinien przekonać się o tym, że warto zabrać rower na biwak. Kolarstwo nie tylko wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję, ale również pozwala zrelaksować umysł. Ponadto jest doskonałym pretekstem do tego, by zwiedzić okolicę i odkryć nowe miejsca do wspólnego wypoczynku. Sprzęt przetransportujesz za pomocą bagażnika rowerowego, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca wewnątrz samochodu.

Zabawy w lesie

Las, pełen zapachów i szumu drzew, działa relaksująco i jest idealnym miejscem, nie tylko do rodzinnych spacerów, ale również zabaw. Wspólne zbieranie gałązek na opał można zamienić w zawody, kto uzbiera ich najwięcej. Nie zapomnij również o porannym joggingu po lesie, który pozytywnie nastroi Was na resztę dnia.

Wszyscy dorośli wiedzą, że najlepiej bawi się w chowanego i podchody właśnie w lesie. Wystarczy wcześniej wytyczyć obszar, w którym będziecie szukać kryjówek. To świetna rozrywka szczególnie dla rodziców z dziećmi. Poza tym, biwakowanie to również czas, kiedy można snuć opowieści o swoim dzieciństwie i przypomnieć najlepsze zabawy z tego okresu najmłodszym.

Powrót do dzieciństwa: badminton i skakanka

Badminton jest trochę zapomnianym sportem, który kiedyś był bardzo popularny. Warto do niego wrócić i przypomnieć sobie, jak wiele przynosi frajdy. To idealna rozrywka nie tylko dla dwóch osób, ale też dla większych grup – wystarczy podzielić się na drużyny. Skakanka, podobnie jak paletki i lotka, zajmuje niewiele miejsca w bagażu. Można zabrać kilka sztuk, połączyć je ze sobą i urządzić wspólne skakanie dla wszystkich obozowiczów.

Aktywny relaks

Wszystkim tym, którzy podczas biwaku preferują relaks, a jednocześnie chcą rozciągnąć mięśnie, poleca się odprężającą jogę. Potrzeba do niej niewiele, bo jedynie oddychającego stroju i maty, którą możesz śmiało rozłożyć na łące. Dzięki temu poczujesz pod stopami trawę oraz wsłuchasz się w kojące dźwięki natury. Ćwiczyć możesz z innymi lub w samotności.


Przygotuj się na biwakowanie razem ze sklepiguana.pl, gdzie znajdziesz nie tylko kubki termiczne, namioty i śpiwory, ale również wszystkie potrzebne akcesoria do tego, by aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Źródło zdjęć: shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here