Aktywny wypoczynek w Rabce-Zdrój

0
40

Szukając odpowiedniego miejsca na aktywny wypoczynek, warto wziąć pod uwagę malowniczą miejscowość Rabkę-Zdrój.

Znajduje się ona w województwie małopolskim, a jej tereny charakteryzują się nie tylko pięknymi widokami, ale także stanowią uzdrowiskowy mikroklimat, pozytywnie wpływający zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Dodatkowym atutem miejscowości jest możliwość sprawnego i komfortowego przemieszczania się pomiędzy atrakcjami i punktami wycieczki dzięki firmie przewozowej Misiek Taxi.

Do Rabki-Zdrój często przyjeżdżają osoby, które pragną wyruszyć na górski szlak i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Miejscowość ta, ku uciesze turystów, obfituje w trasy turystyczne, przyrodnicze i kulturowe. Przez samą Rabkę przebiega kilka szlaków pieszych, przeznaczonych zarówno dla wytrawnych wędrowców, jak i spacerowiczów. Uzdrowisko leży m.in. na trasie najdłuższego w polskich górach szlaku pieszego – Głównego Szlaku Beskidzkiego. Szlak oznakowany jest kolorem czerwonym i ma 519 km długości. Transport na początek trasy (niezależnie od godziny), jak i odbiór ze szlaku zapewnia niezawodne Misiek Taxi.

Do szlaków pieszych, na które wyruszyć można z Rabki-Zdrój należą m.in.:

  • Szlak czerwony: Rabka Zdrój – Bacówka „Na Maciejowej” (852 m n. p. m)
  • Szlak czerwony: Rabka Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy
  • Szlak czerwony: Rabka Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy – Turbacz (1310 m n.p.m.)
  • Szlak czerwony: Rabka Zdrój – Skawa – Jordanów 
  • Szlak czarny: Rabka Zdrój – Potaczkowa (746 m n.p.m.) – Mszana Dolna
  • Szlak niebieski: Rabka-Zdrój – Królewska Góra – Rabka Zaryte
  • Szlak niebieski: Rabka-Zdrój – Olszówka – Poręba Wielka
  • Szlak niebieski: Rabka-Zdrój – Olszówka – Poręba – Turbacz (1310 m n.p.m.)
  • Szlak zielony: Rabka-Zdrój – Zaryte – Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)
  • Szlak żółty: Rabka Zdrój – Piątkowa (715 m n.p.m.) 

Ponadto wielu turystów wyrusza z Rabki na szlaki przeznaczone do „Nordic Walking”, a w sezonie zimowym również na trasy narciarstwa biegowego, którymi można dotrzeć do schronisk na Starych Wierchach i Luboniu Wielkim, a także do bacówki na Maciejowej. Pomoc w transporcie sprzętu zapewnia turystom firma przewozowa Misiek Taxi.

Warto również nadmienić, że przez gminę Rabka-Zdrój przebiegają dwa odcinku Szlaku Papieskiego – Rabczańsko-Mszański (Zagórzański) w Beskidzie Wyspowym oraz Podhalański Szlak Papieski w Gorcach.

Dzięki bogactwu możliwości górskich wypraw każdego roku Rabkę-Zdrój odwiedza wielu wędrowników w celu zażycia aktywnego wypoczynku i podziwiania okolicznych pejzaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here