Boże Narodzenie pod palmami bliżej niż myślisz

0
55

Wystarczy kilka godzin w samolocie, by Boże Narodzenie spędzić z dala od domu i wypocząć pod palmami. Jednocześnie można świętować tak jak w Europie, spożywając tradycyjną kolację i bawiąc się znakomicie w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Jeśli marzysz o świętach Bożego Narodzenia pod palmami, sprawdź, gdzie możesz je spędzić.

  1. Teneryfa
  2. Egipt
  3. Turcja

 

Wyjazd do ciepłych krajów w okresie Bożego Narodzenia zyskuje na popularności. Wczasy na koniec grudnia chętnie wybierają osoby zmęczone przedświąteczną gorączką i szukające ucieczki od ciągłego sprzątania, gotowania i przyjmowania dalekich krewnych. Jeżeli chcesz wypocząć pod palmami w czasie Bożego Narodzenia, sprawdź, gdzie możesz to zrobić bez wydawania fortuny.

 

Teneryfa

 

Na https://dreamtours.pl dostępne są wycieczki na każdą z Wysp Kanaryjskich, jednak to Teneryfa cieszy się największym zainteresowaniem w okresie zimowym. Wakacje na Teneryfie w pełnym sezonie są dość kosztowne, jednak święta Bożego Narodzenia można tam spędzić w przystępnych cenach. Hiszpanie świętują narodziny Jezusa radośnie, co udziela się wszystkim turystom wypoczywającym w grudniu w hotelach. Jeżeli szuka się kameralnej atmosfery i wyciszenia na święta, zamiast Teneryfy można postawić na mniejszą wyspę, Fuerteventurę. Sprawdź oferty wycieczek na https://dreamtours.pl/wakacje/fuerteventura

 

Egipt

 

Egipt to kraj muzułmański, dlatego Boże Narodzenie nie jest tam obchodzone tak jak w Europie. Mniejszość chrześcijańska świętuje skromnie, jednak turyści w hotelach mogą liczyć na suto zastawione stoły i uroczystą kolację wigilijną oraz świąteczny obiad. Posiłki nawiązują do tradycyjnych dań bożonarodzeniowych i są podawane gościom bez dodatkowych opłat. Ponadto w wielu hotelach w Egipcie ustawiane są sztuczne choinki, które mają tworzyć wyjątkową atmosferę. Wczasy w Egipcie w grudniu mogą wydawać się dziwnym wyborem, jednak jest to jedno z najlepszych miejsc, by wypocząć w Boże Narodzenie.

 

Turcja

 

Turcja podobnie jak Egipt jest państwem, w którym większość mieszkańców wyznaje islam. Napływ turystów sprawił jednak, że w największych kurortach turyści mogą kupić bożonarodzeniowe potrawy, dekoracje i zasiąść przy wspólnym stole wigilijnym dla hotelowych gości. Dodatkowo nawet w grudniu w Turcji jest znacznie cieplej niż w Polsce, a słynna kuchnia i gościnność hotelarzy sprawia, że Boże Narodzenie jest przygotowywane na bogato z myślą o każdym z gości. W niektórych hotelach można usłyszeć nawet kolędy i świąteczne piosenki, znane doskonale w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here