Chorwacja na wakacje – dojazd własny, autokar czy samolot?

0
138
Chorwacja na wakacje - dojazd własny, autokar czy samolot?

Chorwacja jest bardzo atrakcyjnym krajem wybieranym coraz częśćiej przez Polaków. Znajduje się stosunkowo blisko od Polski, ale oferuje już zupełnie inny klimat, gwarancję pogody oraz niesamowicie czyste morze. Chorwację odwiedza rocznie około 500 tys. turystów z Polski. Przeważnie nie są to wyjazdy sprzedawane przez biura podróży, a indywidualne, organizowane we własnym zakresie. 

Chorwacja z dojazdem indywidualnym

Znalezienie noclegów na chorwackim wybrzeżu nie jest rzeczą trudną. Możemy załatwić to na odległość, a jeśli chcemy mieć pewność, czy warunki będą nam odpowiadały – można nawet pojechać i zdecydować się na apartament dopiero na miejscu. Infrastruktura turystyczna w Chorwacji jest bardzo dobrze rozwinięta, a klimat sprawia, że noclegi na polu namiotowym nie są problemem przez niemal pół roku w roku, podczas pory ciepłej. 

Pozostaje zdecydować w jaki sposób dotrzemy do celu.

Chorwacja samochodem

Dotarcie do Chorwacji samochodem z Polski może być kwestią 12 – 14 h. Jeżeli dysponujemy przynajmniej dwoma kierowcami na samochód i podróż przebiega bez zakłóceń. Te 1 000 km, które nas dzieli od północnych części chorwackiego wybrzeża da się przeżyć, nawet jadąc z dziećmi. Najlepiej wybrać porę nocną, kiedy dzieci będą spały. Chociaż z kolei dla kierowcy jazda za dnia to większy komfort. Wyjazd samochodem 4 – 5 osobowej rodziny do Chorwacji daje dobry wynik ekonomiczny po przeliczeniu paliwa na osobę. Zaletą podróży na wakacje samochodem jest to, że będziemy mieli pojazd do dyspozycji na codzień, na mniejsze lub większe wycieczki po okolicy.

Chorwacja autokarem

Osiągalna jest z Polski także w podobnym czasie jak samochodem. Mamy tutaj taką przewagę, że jako pasażerowie nie musmiy się martwić o sprawność pojazdu, tankowanie, wykupowanie winiet, no i przede wszystkim możemy odpoczywać, a nawet się przespać, a nie stresować warunkami na drodze i skupiać uwagi na kierowaniu. 

Chorwacja samolotem

Chorwacja ma połączenia lotnicze z kilku miast Polski. Podróż samolotem na wakacje w Chorwacji ma tyleż zalet, co i wad. Newątpliwy plus to czas podróży zmniejszony do minimum. Jeżeli nie lubimy jeździć, a tym bardziej jak mamy malutkie dzieci – samolot będzie wyjściem bardzo dobrym.  Minus jest taki, że chorwackie lotniska nie leżą zbyt blisko wybrzeża, więc czeka nas jeszcze organizowanie transportu do miejsca docelowego. Do samolotu nie zabierzemy też tyle bagażu, ile do samochodu (także ze względu na potrzebę mobilności w drodze z lotniska nad morze).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here