Co warto zabrać podczas wyjazdu na urlop?

0
47

Nie musimy chyba nikogo przekonywać o tym, jak ważna jest dobrze zaopatrzona domowa apteczka. Nie wszyscy jednak wiedzą jak istotne jest posiadanie także apteczki podróżnej, którą zabierzemy ze sobą na urlop. Brak jej w naszym bagażu może spowodować, że nawet najlepiej zaplanowany urlop stanie się koszmarnym wspomnieniem. Oczywiście większość rzeczy będzie też dostępna w miejscowych aptekach, ale uwierzcie nam, że ostatnia rzeczy, jaką chcecie robić to szukać w obcym miejscu apteki, gdy np. dopadnie Was biegunka. Co więc warto posiadać zawsze przy sobie w podróży?

Leki brane regularnie

Zabranie ze sobą leków przyjmowanych na stałe to rzecz oczywista. Aby jednak żadne z opakowań nie zawieruszyło nam się w bagażu albo nie zostało porzucone na którymś z wakacyjnych przystanków, warto zaopatrzyć się w dozownik do takich leków. Dzięki niemu możemy je przygotować wcześniej na czas trwania całej podróży. Dodatkowo zyskamy więcej przestrzeni w naszym bagażu, a ta jak wiemy, bywa czasami na wagę złota.

Leki na biegunkę

Biegunka niestety dopada nas w najgorszym z możliwych momentów. Często są to właśnie wakacje. Może ona być spowodowana zbyt gwałtowną dla naszego organizmu zmianą klimatu, jedzenia czy wody. Tu okażą się niezbędne sprawdzone leki na biegunkę, węgiel czy tabletki na niestrawność.

Pamiętajmy oczywiście zawsze, że przy tego typu objawach zatrucia organizmu musimy zapobiegać odwodnieniu organizmu. Przyjmujmy więc dużą ilość płynów – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się niegazowana woda mineralna. Można ją zastąpić lekko ciepłą i niezbyt mocną herbatą bez cukru, rumiankiem bądź miętą. Dajmy sobie wtedy czas na odpoczynek. Po dobrym, długim śnie i dawce sprawdzonych leków dolegliwości powinny przejść.

Środki na oparzenia słoneczne

Słońce to, to o czym marzymy, wyjeżdżając na większość wakacji. Często, jak już dotrzemy na miejsce trudno się nam powstrzymać od zażywania kąpieli słonecznych. Ciało spragnione promieni aż się o to prosi. Niestety tracimy przy tym często umiar i tym samym narażamy się na oparzenia słoneczne.

Warto więc, oprócz oczywiście filtrów przeciwsłonecznych, najlepiej o różnym stopniu ochrony, mieć także odpowiednie maści na oparzenia. Poparzoną skórę należy przez kilka dni chronić przed słońcem. Gdy znikną zaczerwienienia, delikatnie smarować kremami nawilżającymi.

Leki na ból gardła i na gorączkę

Urlopy to też objadanie się lodami, picie zimnych napojów, siadywanie w przypadkowych miejscach, często w przeciągach i kąpiele, w niekiedy nie najcieplejszej niestety wodzie. To wszystko sprzyja pojawieniu się bólu gardła i idącej często za tym gorączce. Dlatego w naszej apteczce miejmy zawsze tabletki lub spray na ból gardła. Nie zajmują one dużo miejsca, a jak zapewne wiecie ból gardła może bardzo uprzykrzyć nam życie nie tylko w podróży.

Gorączka natomiast nie tylko temu może towarzyszyć. Pojawia się w najróżniejszych przypadkach i przyczyn jej w podróży może być dużo. Leki na bazie paracetamolu lub iboprofenu, które możemy zażyć nie tylko na zbicie gorączki, ale także na ból głowy czy jako środek przeciwzapalny, powinny więc być zawsze częścią naszej apteczki. Nie musimy zabierać całego opakowania. W większości przypadków, na potrzeby podróży wystarczy zabrać ze sobą jeden listek.

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna często nęka nie tylko nasze dzieci (chociaż im zdarza się dużo częściej), ale także nas samych. Jeśli więc wiemy, że jesteśmy skłonni do tego typu chorób, nigdy w podróży nie powinniśmy zapominać o zabraniu ze sobą odpowiednich leków dedykowanych tej przypadłości.

Aby uniknąć mdłości lub wymiotów, powinniśmy zażyć taki lek przynajmniej godzinę przed planowaną podróżą. Zjedzmy też wtedy jakiś lekkostrawny posiłek. Jeśli zdecydujemy się na zrezygnowanie w tym czasie z posiłku, to pamiętajmy, aby odpowiednio się nawadniać. I tu znów naszym dobrym kompanem w podróży powinna stać się butelka niegazowanej wody mineralnej.

Oprócz wyżej wymienionych produktów dobrze jest ze sobą zabrać termometr bezrtęciowy, plastry na odciski i plastry do opatrunku. Pamiętajmy także o odpowiedniej higienie. Myjmy często ręce, szczególnie przed posiłkiem i po wyjściu z toalety. Jeśli wiemy, że będziemy mieć problem z dostępem do bieżącej wody, to miejmy zawsze przy sobie płyny i chusteczki antybakteryjne.

Zastanawiacie się jak szybko i skutecznie zaopatrzyć się w to wszystko przed podróżą? Na pomoc przyjedzie Wam apteka online taka jak Lek24, gdzie pod linkiem https://www.lek24.pl/domowa-apteczka.html znajdziecie wszystko, co niezbędne w apteczce domowej i podróżnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here