Co zabrać na wakacje?

0
391
Co zabrać na wakacje

Podstawowym problemem związanym z wyjazdem na wakacje jest lista rzeczy, które musimy ze sobą zabrać. Temat niby znany, niby już oklepany a my w końcu nie raz już gdzieś wyjeżdżaliśmy, to jednak wiecznie czegoś zapominamy lub nie pomyślimy że może się nam przydać. Oprócz rzeczy uniwersalnych takich jak np. szczoteczka do zębów, pasta do zębów czy piżama, jak również podstawowe medykamenty, wiele zależy od tego gdzie się wybieramy na upragniony urlop, wszak co innego będzie potrzebne nam nad morzem a co innego w górach.

Wakacje nad morzem

Jadąc nad morze nie możemy zapomnieć o rzeczy najważniejszej jaką są kremy do opalania. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jeden dzień plażowania bez ochrony skóry może skończyć się poparzeniem i wizytą w szpitalu. Ważne jest to, aby wysokość filtra dopasować do własnej skóry. Generalnie osoby z jaśniejszą karnacją powinni zaopatrzyć się w wysoki filtr (minimum 30 SPF). Kolejnym ważnym przedmiotem są okulary przeciwsłoneczne, których brak nie tylko pogorszy komfort wypoczynku ale może doprowadzić do zapalenia spojówek. Nie zapominajmy także o odpowiednim nakryciu głowy, czyli zabieramy kapelusze lub czapki. No i najważniejszy element garderoby, niby oczywisty a jednak często jak już dojedziemy na miejsce i się rozpakujemy to okazuje się, że go nie ma. Mowa o stroju kąpielowym oraz kąpielówkach. Tak jest, że to co najbardziej oczywiste wypada nam z głowy.

Wakacje w górach

Urlop w górach wymaga zabrania ze sobą trochę innego ekwipunku niż wakacje nad morzem. Elementem wspólnym jest krem do opalania oraz nakrycie głowy (słońce w górach potrafi dać się we znaki). Natomiast trudno wyobrazić sobie górskie wędrówki bez odpowiedniego obuwia. Klapki, tenisówki zostawcie w domu. W górach potrzebne jest obuwie trekkingowe, które zapewni nie tylko odpowiedni komfort ale przede wszystkich zmniejszy prawdopodobieństwo poważnego urazu. Nie wolno zapomnieć także o kurtce przeciwdeszczowej. Pogoda w górach potrafi zaskoczyć. To, że w danej chwili jest słonecznie nie oznacza, że za niedługi czas zacznie padać deszcz. Przydać się może termos oraz wygodny i najlepiej wodoszczelny plecak. Przed każdą wędrówką warto zaopatrzyć się w coś słodkiego, żeby uzupełnić braki energii którą stracimy w trakcie wysiłku. Jeżeli wybieramy się w wysokie góry, warto zainwestować w rękawiczki, bowiem często trzeba pomagać sobie zamontowanymi na trasie łańcuchami jak też będziemy musieli wspinać się po skałach.

Jak widać powyższe rzeczy wydają się oczywiste. Jednakże bardzo często w trakcie pakowania o nich zapominamy. Warto przygotowanie do wyjazdu wakacyjnego rozpocząć wcześniej, sporządzić listę potrzebnych rzeczy tak aby nie dać się zaskoczyć na miejscu a wakacje były wspaniałym czasem podczas którego bezstresowo wypoczniemy i nie będziemy musieli martwić się o brak jakiejś rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here