Czy wykupienie rocznego ubezpieczenia turystycznego to dobry pomysł?

0
132

Młodzi Polacy coraz chętniej podróżują po świecie. Są to zarówno planowane podróże, jak i spontaniczne weekendowe wypady za granicę. Na szczęście wraz z popularnością podróżowania, rośnie też popularność ubezpieczeń, które zwiększają nasze bezpieczeństwo. Ubezpieczenie turystyczne najczęściej wykupujemy doraźnie, czyli na krótko przed planowanym wyjazdem zagranicznym. Jeśli trwa on tydzień lub dwa, taki sam będzie okres obowiązywania ubezpieczenia turystycznego. Firmy ubezpieczeniowe oferują również długoterminowe ubezpieczenia turystyczne.

Kiedy warto je wykupić i jaki mają zakres?

Roczny okres ubezpieczeniowy
Roczne polisy ubezpieczeniowe zapewniają ochronę ubezpieczeniową turyście przez 12 kolejnych miesięcy i nie limitują wyjazdów turystycznych, które mogą się w tym czasie odbyć. To doskonała opcja dla podróżujących często lub planujących długą podróż.

Takie polisy oferuje między innymi SIGNAL IDUNA. Pakiet Signal Iduna Card zapewnia ochronę ubezpieczeniową młodym w wieku od 5 do 30 lat przez 365 dni w roku. W ramach polisy mogą liczyć na wysoka sumę gwarantowaną na pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i assistance. Co z nieprzewidzianymi sytuacjami? W trudnych sytuacjach turyści mogą skorzystać z szybkiego wsparcia Centrali Alarmowej działającej przez 24 na dobę.

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

Przywołany przykład SIC – SIGNAL IDUNA Card to ubezpieczenie kompleksowe, zapewniające:

  • pokrycie kosztów leczenia podczas podróży zagranicznych – ubezpieczenie KL,
  • pokrycie kosztów związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków na terenie całego świata – ubezpieczenie NNW,
  • pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego, np. podczas uprawiania sportu – ubezpieczenie OC.

Należy pamiętać, że ubezpieczenie KL i OC obowiązuje poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, kraju stałego miejsca zamieszkania, USA i Kanady. Jeśli więc wybieramy się np. do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, należy rozszerzyć swoje ubezpieczenie podróży o te kierunki.

Dla kogo przeznaczona jest roczna polisa turystyczna?

Roczna polisa turystyczna to najlepsze rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają kilkukrotnie w ciągu roku. Nidy nie zapomnimy o polisie ciesząc się wycieczką typu last minute zakupionej w atrakcyjnej cenie na kilka dni przed wylotem. Roczne ubezpieczenie turystyczne daje bezpieczeństwo i sprawia, że możemy sobie pozwolić na spontaniczność. Inna grupą osób, które najczęściej wybierają roczne polisy są osoby planujące długie – kilkutygodniowe lub nawet kilkumiesięczne wyjazdy. Realizując marzenie o podroży po Azji czy południowo-wschodniej czy po europejskich stolicach nie można zapomnieć o ubezpieczeniu. Możemy wyjechać i cieszyć się chwilą podczas pobytu w różnych zakątkach świata ze świadomością, że w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń możemy liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here