Dlaczego warto odwiedzić Świnoujście?

0
238

Wakacje w Świnoujściu to idealny wybór dla rodzin z dziećmi, par udających się na urlop czy poszukujących spokoju seniorów. Tutejsze plaże są wyjątkowo czyste, a z uwagi na swoje położenie miejscowość charakteryzuje też klimat sprzyjający udanemu wypoczynkowi. Dodatkowe walory uzdrowiskowe sprawiają, iż jest to również miejsce pozwalające podreperować stan swojego zdrowia, stąd cieszy się sporą popularnością także wśród starszych, lecz i najmłodsi znajdą tu wiele wspaniałych atrakcji.

Wakacje w Świnoujściu. Dlaczego warto się tam wybrać?

Zdecydowanie warto spędzić wakacje w Świnoujściu (np. w ośrodku wypoczynkowym Baltic Spa). Dlaczego? Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele miejscowości – od niewielkich wsi po większe kurorty. Każda z nich ma swój unikalny klimat, który będzie odpowiedni dla określonych turystów. Jednak Świnoujście jest wyjątkowym miejscem, które łączy w sobie cechy zadowalające pełen przekrój odwiedzających – od osób starszych, poszukujących odpoczynku i regeneracji, po całe rodziny z dziećmi.

Korzystny klimat

Panujący tu klimat umiarkowany ma charakter wybitnie przejściowy – charakteryzują go zatem duże wahania pogodowe, lecz jednocześnie łączy się to z mniejszymi skokami temperatur oraz stonowanymi warunkami wietrznymi, które stanowią problem w wielu innych miejscach na polskim wybrzeżu. Opady pojawiają się tutaj stopniowo i mogą się utrzymywać przez kilka dni, lecz w skali roku jest ich naprawdę niewiele. Spośród nadmorskich miejscowości w naszym kraju, Świnoujście jest najbardziej wysunięte na zachód, dzięki czemu jest tu najwięcej słonecznych dni w ciągu roku. Z tego względu temperatury utrzymują się tutaj na wysokim poziomie – przekłada się to również na ciepłą wodę, co jest rzadkością w Morzu Bałtyckim. W okresie letnim możesz się cieszyć długimi dniami, bowiem jest tutaj widno nawet o godzinę dłużej niż w południowych częściach kraju. Jak przystało na nadmorski klimat – powietrze jest tutaj czyste i obfituje w pierwiastki sprzyjające organizmowi człowieka, w tym oczywiście jod.

Piękna plaża

W tej miejscowości znajduje się najszersza plaża nad polskim morzem, będąca jednocześnie jedną z najpiękniejszych. Od kilkunastu lat przyznawana jest jej nagroda Błękitnej Flagi, a więc międzynarodowe wyróżnienie, podczas przyznawania którego uwzględniane są takie czynniki jak: jakość wody, kwestie bezpieczeństwa, dbanie o środowisko oraz działania edukacyjno-informacyjne. Plaża jest piaszczysta i utrzymywana w dużej czystości, z wyznaczonymi specjalnymi strefami dla dzieci. Czysta i ciepła woda zachęca również do skorzystania ze strzeżonego kąpieliska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here