Gdzie na wakacje do Włoch?

0
372
Gdzie na wakacje do Wloch

Gdy myślimy o wakacyjnym wyjeździe, zastanawiamy się które europejskie państwo wybrać. Możliwości jest wiele, od Bułgarii, przez Chorwację, aż po Hiszpanię. Świetną alternatywą dla tych krajów są jednak Włochy. Swoim ciepłym klimatem, bogatą historią i przepiękną architekturą przyciągają miliony turystów każdego roku. Włochy są położone na południu Europy, ale lot z Polski trwa tam zaledwie około dwóch godzin, co sprawia że nie jest tak długi i męczący, jak wyjazd na przykład na Wyspy Kanaryjskie, czy do Turcji

Gdzie Rzym a gdzie Krym?

Na cel wakacyjnej podróży do Włoch możemy wybrać Rzym. Jest to miasto o przebogatej historii oraz niezwykle pięknej architekturze, powstałej w dużej mierze jeszcze w czasach starożytnych. W Rzymie możemy zobaczyć Coloseum, czy przepiękne Stadio Olimpico, na którym był rozgrywany niedawny finał piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do Rzymu ściągają rzesze turystów z całego świata również po to, by odwiedzić Watykan i zobaczyć na żywo Papieża Franciszka. Jeżeli chcemy jednak by na wakacjach głównie korzystać z morskich atrakcji, niestety w Rzymie tego nie doświadczymy, ponieważ jest on położony w centrum kraju, a nie nad morzem. Wtedy lepiej poszukać alternatyw gdzie indziej. Na szczęście Włochy posiadają wiele miejsc, gdzie z powodzeniem możemy korzystać z pięknych plaż i cieplej morskiej wody, która swoim kolorem zachwyci nas od pierwszego wejrzenia.

Może Sycylia ?

Wspaniałym miejscem do plażowania będzie włoska Sycylia. Możemy się tam dostać z Poznania a bilet kosztuje zaledwie kilkaset złotych. Na Sycylii która niegdyś słynęła z mafijnych porachunków dziś jest już całkowicie bezpieczna, bo mafia przeniosła swoje transakcje do internetu, tak więc zabójstwa już niemal się nie zdarzają. Z mafią związana jest też stolica wyspy – przepiękne Palermo położone na północy Sycylii. Jest to niesamowicie piękne miasto z architekturą łączącą tradycję, z nowoczesnością. Miejsca noclegowe w samym Palermo są dość drogie, dlatego jeśli dysponujemy nieco mniejszym budżetem, na cel naszej podróży możemy wybrać pobliskie Mondello. Stamtąd jest zdecydowanie bliżej do plaży, która roztacza się wzdłuż całego miasteczka. Za tydzień pobytu w Palermo musimy nie licząc kosztów wylotu zapłacić około dwóch, bądź trzech tysięcy złotych, w zależności od standardu mieszkania, które chcemy wynająć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here