Hotel w centrum czy na przedmieściach?

0
288

Kiedy wybieramy się do dużego miasta na weekend, krótkie wakacje, konferencję biznesową czy w innym celu, najczęściej musimy zarezerwować miejsca noclegowe. Zakładamy przy tym, że nie mamy w danym mieście nikogo z rodziny czy spośród znajomych, u których ewentualnie moglibyśmy się zatrzymać. Pozostaje nam szeroki wybór noclegów w hotelach, motelach, pensjonatach itp. Jeśli wybieramy się do dużego miasta, np. do Warszawy, musimy też zastanowić się, gdzie lepiej nam będzie zamieszkać – w centrum, czy na przedmieściach?

Dlaczego w centrum?

Wielu turystów, a zwłaszcza biznesmenów woli zamieszkać w centrum dużego miasta, z uwagi na bliskość najważniejszych miejsc. Nie ma problemu z dojazdem do atrakcji turystycznych, ze skorzystaniem z metra lub komunikacji miejskiej. Wszystko pozostaje w zasięgu ręki, przez 24 godziny na dobę. Można wczuć się w atmosferę wielkomiejskiego życia.

Jednocześnie, osoby rezerwujące hotel w centrum Warszawy muszą liczyć się z nieustannym hałasem. Czy w dzień, czy w nocy w ścisłym śródmieściu właściwie zawsze jest głośno. Ruch miejski powoduje harmider, do którego niektórym trudno będzie się przyzwyczaić. Po zmroku miasto otwiera swoje podwoje dla miłośników nocnego życia. Zwłaszcza w weekendy, w wielu miejscach w Warszawie, gra muzyka do białego rana, a wyciszenie lokali nie jest tak dobre, aby nie było jej zupełnie słychać.

Może poza centrum?

Alternatywą dla mieszkania w centrum dużego miasta będzie zakwaterowanie pod Warszawą, z dogodnym dojazdem do śródmieścia i ważnych punktów stolicy. Takie możliwości daje nam na przykład Ranchopodbocianem.pl. Tego typu noclegi pod Warszawą znajdują się w odległości nieco ponad 20 km od centrum, co dla osób zmotoryzowanych nie stanowi problemu.

Za to w zamian można otrzymać wiele profitów. Hotele pod miastem są tańsze niż te w centrum, oferują wysoki standard usług, a przy tym jest tam po prostu cicho. Można rozkoszować się spokojem i pięknymi krajobrazami. Wspominane Rancho Pod Bocianem znajduje się w odległości zaledwie 23 km od Warszawy, w Chojnowskim Parki Krajobrazowym.

Zatem oprócz podziwiania stolicy i korzystania z jej atrakcji, można jeszcze zagospodarować swój wolny czas wycieczkami po okolicy, prowadzić aktywności na świeżym powietrzu i oddawać się nieskrępowanej rekreacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here