Hotel w Krakowie – co sprawdzić przed dokonaniem rezerwacji?

0
424

Mogłoby się wydawać, że zarezerwowanie miejsca w obiekcie hotelowym nie stanowi żadnego wyzwania. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie podejmować decyzji zbyt szybko. Wybór powinien być dokładnie przemyślany. To od miejsca, gdzie się zatrzymamy, uzależniony jest poziom komfortu. Właśnie dlatego należy zwrócić uwagę nawet na detale.

Standard obiektu

Standard obiektu hotelowego jest określony liczbą gwiazdek. Należy wiedzieć, że są one przyznawane przez niezależną komisję. To właśnie podczas kontroli weryfikowane jest, czy dany obiekt spełnia określone normy. Warto wiedzieć, że obiekty prestiżowe muszą zagwarantować m.in. przestronne pokoje, czy też dostęp do zabiegów SPA. Wybór uzależniony jest wyłącznie od naszych osobistych potrzeb. Wiadome jest, że pobyt w hotelu 5-gwiazdkowym to spory wydatek. Nie jest to dobra opcja dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Bez większych trudności znajdziemy 3-gwiazdkowy hotel w Krakowie, który nie będzie kosztować majątku, a jednocześnie zapewni liczne udogodnienia.

Lokalizacja

Położenie hotelu ma bardzo duże znaczenie. Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie miejsca będziemy odwiedzać. Dużym zainteresowaniem cieszą się obiekty położone w centrum. Należy jednak wziąć pod uwagę, że hotele w takiej lokalizacji są zwykle mocno oblegane. Ceny są również nieco wyższe. Czasami warto jest wziąć pod uwagę obiekty hotelowe położone na uboczu. Są one tańsze, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Należy jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia dojazdu. Sieć komunikacyjna jest na tyle rozwinięta, że nawet osoby bez własnego samochodu nie powinny mieć większych problemów.

Obsługa

Poziom obsługi ma duże znaczenia na nasze samopoczucie. Przed dokonaniem rezerwacji dobrze jest sprawdzić opinie w sieci. Bardzo ważne jest to, aby goście mieli zagwarantowane kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy. Obsługa powinna być w pełni wykwalifikowana, przyjaźnie nastawiona oraz pomocna. Dobrze, jeśli nie tylko wykonuje swoje obowiązki, ale również dba o zadowolenie klientów. Świetną propozycją okazuje się hotel Best Western Kraków. Należy on do międzynarodowej sieci obiektów. To właśnie dlatego musi on spełniać określone normy. Dotyczy to również obsługi.

Czystość obiektu

O czystości obiektu hotelowego nie dowiemy się z ogłoszenia. Zapoznajmy się z opiniami wystawionymi przez wcześniejszych klientów. Jest to najprostsze rozwiązanie. Chyba każdy z nas pragnie spędzić czas w świeżym i pachnącym pokoju. Pomieszczenie powinno być sprzątane regularnie. Obiekty sanitarne muszą być dezynfekowane. Ważna jest nie tylko czystość pokoju, ale całego obiektu m.in. recepcji, sali restauracyjnej, holu.

Dostępne udogodnienia

Dla wielu osób ważne są udogodnienia znajdujące się w obiekcie hotelowym. Nie musimy przemieszczać się po mieście, aby udać się na basen, siłownią, czy też masaż relaksacyjny. Warto sprawdzić, czy dane zabiegi wliczone są w cenę, czy są dodatkowo płatne. Bardzo często hotel oferuje gościom „gratisy”, dzięki którym można bezpłatnie zapoznać się z częścią SPA oraz rekreacyjną. Oprócz tego w hotelu może funkcjonować kwiaciarnia, czy też bar.

Część restauracyjna

Hotele z częścią restauracyjną zapewniają wysoki poziom wygody. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy nie mają ochoty na czasochłonne poszukiwania knajpy. To wyłącznie od nas zależy, kiedy zjemy posiłek. Restauracja w hotelu daje nam pełną swobodę. Ważne jest jednak to, aby jakość serwowanych dań znajdowała się na najwyższym poziomie. Muszą być one wykonywane z wysokojakościowych produktów. W tym przypadku również warto zapoznać się z opiniami wcześniejszych klientów.

Dobrze wyposażona sala konferencyjna

Planując spotkanie biznesowe – ważne jest to, aby obiekt posiadał salę konferencyjną. Powinna być ona w pełni wyposażona. Dostarczenie sprzętu we własnym zakresie nie jest zbyt wygodne. Godnym polecenia hotelem jest Best Western Premier w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie często organizowane są szkolenia i bankiety firmowe.

Sala zabaw dla dzieci

Wyjazd z dziećmi nie musi być męczący. Dobrze jest jednak sprawdzić, czy w danym obiekcie znajduje się sala zabaw dla maluchów. Być może na zewnątrz również znajduje się plac dla najmłodszych. Jest to sprawdzony sposób na to, aby wyeliminować nudę. Niektóre hotele zapewniają również wykwalifikowanych animatorów.