Krynica-Zdrój, czyli wyjątkowe uzdrowisko

0
343
Krynica-Zdrój zimą

Zuber i słotwinka to jedne z najpopularniejszych wód leczniczych o szerokim spektrum działania. Kiedy usłyszysz jedno z tych słów, będzie to oznaczało, że mowa jest na pewno o Krynicy-Zdroju (potocznie Krynicy Górskiej). O uzdrowisku zrobiło się głośno w XIX wieku, kiedy balneolog Józef Dietl rozwinął je i rozsławił na całą Polskę. Dowiedz się, na czym polega fenomen tego miejsca!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak korzystny mikroklimat Krynicy-Zdroju wpływa na zdrowie i samopoczucie kuracjuszy,
  • z których zdrojów czerpane są wody lecznicze dostępne w Krynicy-Zdroju,
  • na jaki nocleg w Krynicy-Zdroju się zdecydować, jeśli wybierasz wyjazd na własną rękę.

Uzdrowisko w Krynicy Górskiej odznacza się bogatą historią, wieloletnimi tradycjami przyrodoleczniczymi i malowniczym beskidzkim krajobrazem. Te wszystkie czynniki już od ponad 200 lat sprzyjają naturalnej odnowie biologicznej, dla której przyjeżdża tu mnóstwo osób z Polski i z całego świata. Sprawdź oferowane przez Krynicę-Zdrój noclegi i poczuj na własnej skórze prozdrowotne działanie tego miejsca!

Krynica Górska – noclegi w dobroczynnym mikroklimacie

Krynica-Zdrój to uzdrowisko górskie położone w województwie małopolskim w powiecie nowosądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. Jego zaczątkiem był zbudowany w 1794 roku Mały Domek, w którym od 1804 roku mieściły się pierwsze zakłady kąpielowe (można je uznać za ówczesne SPA). Trzy lata później Krynicę oficjalnie mianowano zdrojem kąpielowym. Od tamtej pory miasteczko nieprzerwanie przyjmuje rocznie setki kuracjuszy.

Na wyjątkowość tego miejsca wpływa bardzo korzystny mikroklimat. Jego elementami są przede wszystkim niewielkie nasłonecznienie, a także duże wahania temperatury i ciśnienia w ciągu doby. Spotkasz tu także liczne lasy bukowo-świerkowe, dzięki którym powietrze jest wolne od zanieczyszczeń i przesycone leczniczymi olejkami eterycznymi. Zaletą tego miejsca jest także obniżona zawartość tlenu w czystym powietrzu, a co za tym idzie – wzmocnienie odporności poprzez pobudzanie szpiku kostnego do produkcji czerwonych krwinek i wzmożenie pracy płuc. Co ważne, korzystne warunki klimatyczne w Krynicy-Zdroju będą Ci sprzyjać o każdej porze roku!

Krynica-Zdrój – apartamenty blisko pijalni wód

Korzystny wpływ na zdrowie kuracjuszy, którzy tłumnie przybywają do Krynicy-Zdroju, ma oczywiście także wodolecznictwo. Dlatego jeśli wybierasz się tu na własną rękę, warto wybrać oferowane przez Krynicę-Zdrój noclegi w pobliżu jednej z pijalni wód. W Krynicy-Zdroju możesz korzystać z dobroczynnego działania wody pochodzącej z aż siedmiu różnych zdrojów:

  • Jan,
  • Józef,
  • Mieczysław,
  • Słotwinka,
  • Tadeusz,
  • Zuber,
  • Zdrój Główny.

Czerpane z nich wody mineralne wykorzystuje się w leczeniu zaburzeń przemiany materii oraz licznych chorób układów trawiennego, moczowego i krążenia.

Noclegi Krynica-Zdrój – nie tylko sanatorium

Wśród najbardziej znanych osób, które doceniły lecznicze właściwości tutejszych wód, można wymienić m.in. Józefa Piłsudskiego, Władysława Reymonta czy Juliana Tuwima. Wraz z upływem lat uzdrowisko w Krynicy-Zdroju nie traci jednak na popularności i co roku przyciąga wiele zorganizowanych grup sanatoryjnych i osób prywatnych.

Miasto słynie z sanatoriów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do niego zupełnie prywatnie. Jeśli przyjeżdżasz tu samodzielnie lub z rodziną, zdecyduj się na noclegi w Krynicy-Zdroju z oferty Sun & Snow. To miejsca położone w lokalizacji dogodnej zarówno dla entuzjastów codziennego wodolecznictwa, jak i górskich spacerów. W apartamentach znajdziesz wszystkie niezbędne udogodnienia – niezależnie od tego, czy podróżujesz z dziećmi lub z bliską osobą, czy też w pojedynkę. Wszystkie miejsca są przygotowane do wizyt turystów o każdej porze roku – dlatego z korzystnego klimatu Krynicy Górskiej możesz korzystać nawet zimą.

Wizyta w uzdrowisku to doskonała naturalna metoda regeneracji i leczenia wielu chorób. Sprawdź dostępne w Krynicy-Zdroju noclegi z oferty Sun & Snow i wyrusz na urlop, dzięki któremu wypoczniesz jak nigdy wcześniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here