Kupujesz rower? Postaw na model trekkingowy z oferty Tabou!

0
170

Wiatr we włosach można poczuć: podczas wypraw motocyklowych, przejażdżek samochodem z odkrytym dachem albo przemierzając miasto, trasy leśne lub polne – dobrym rowerem trekkingowym. Ten ostatni środek komunikacji, ma wiele zalet – jest najtańszy w eksploatacji i samoobsługowy. Do wymiany podstawowych części wystarczą podstawowe umiejętności, a miejscem parkingowym może być korytarz domu, balkon w bloku, czy garaż. Z dobrym zabezpieczeniem, możesz go także pozostawiać pod chmurką. Rower trekkingowy ma wiele zalet, o których wspomnimy poniżej.

Szukasz roweru rekreacyjnego, wygodnego i taniego? Wybierz model trekkingowy Tabou!

Rower trekkingowy, najprościej można określić w dwóch stwierdzeniach: połączenie roweru miejskiego z górskim. Posiada bowiem lepsze parametry wytrzymałościowe niż standardowy model na miasto, ale nie jest tak bogato wyposażony, jak rower MTB. Nie jest to jednak jego minus. Wręcz przeciwnie. Jeśli wybierzesz rower trekkingowy do:

  • Codziennej jazdy,
  • Weekendowych, dłuższych wycieczek,
  • Jazdy po drodze utwardzonej, leśnej, polnej,
  • Rekreacyjnych wypraw z rodziną,

To prawdopodobieństwo, że będziesz zadowolony z zakupu jest bardzo duże.

Rower trekkingowy, czym się wyróżnia?

Model ten pozwala na bardzo wygodną jazdę w pozycji wyprostowanej. To priorytet dla osób, które narzekają na bóle pleców. Z takiej pozycji na rowerze, skorzystają osoby, które prowadzą siedzący tryb życia – krótkie wycieczki, nie nadwyrężą pleców, a pozwolą rozruszać mięśnie i stawy.

Rower trekkingowy posiada wszystkie niezbędne akcesoria:

  • Wygodny bagażnik, do przewożenia zakupów, czy drobnych przesyłek,
  • Pełne błotniki – dla zachowania komfortu jazdy, i czystości ubrania,
  • Komplet świateł (przednie oraz tylne) i hamulce tarczowe (w droższej wersji).

Na takim rowerze, można spokojnie przejechać kilkadziesiąt kilometrów, bez obawy o awarię lub wyczerpującą jazdę. A co ważne, zachować wysoki komfort podróży i wciąż nie wydawać pieniędzy na paliwo, czy parkingi. Prawda, że to dobra alternatywa na wakacyjny środek komunikacji?

Oczywiście zakres cenowy dla dobrego roweru trekkingowego może być różny. W naszej ofercie rowerów Tabou każdy znajdzie coś dla siebie. My polecamy model bardzo korzystny: Rower trekkingowy KINETIC 4.0 GTS, z aluminiową ramą, dobrym osprzętem Shimano, wyższej klasy hamulcami tarczowymi oraz mocnymi oponami. Komfort jazdy zapewni tu szersze siodło, przedni amortyzator, a także opony z uniwersalnym bieżnikiem.

Dlaczego warto wybrać rower trekkingowy?

Po pierwsze ze względu na komfort jazdy. Pozycja wyprostowana jest najwygodniejsza, a także bardzo zdrowa dla naszego kręgosłupa. Pozwala na płynną jazdę w warunkach miejskich, gdzie nie zależy nam na przyjmowaniu dużych prędkości.

Po drugie ważnym aspektem jest cena. Rower trekkingowy, nawet z osprzętem z wyższej półki, nie będzie kosztował tyle, ile profesjonalny sprzęt MTB. A jeśli nie trzeba, to po co przepłacać? Drogie wersje rowerów to dobry sprzęt dla osób, które obierają trudne trasy górskie, z przewyższeniami i trudnym podłożem. Nie ma konieczności inwestowania sporych pieniędzy w rower, który ma nam służyć przede wszystkim do przejażdżek rekreacyjnych.

Z obsługą roweru trekkingowego poradzi sobie też każdy. Nie ma potrzeby oddawania go cyklicznie do punktu naprawczego. Część czynności składających się na przegląd oraz wymianę poszczególnych składowych roweru wykonamy na własną rękę.

Jeśli szukasz taniego, dobrego i ładnego roweru rekreacyjnego – to model trekkingowy, będzie strzałem w dziesiątkę!

W naszym sklepie znajdziesz także rowery BMX, Cross, MTB – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Obszerna oferta i szeroki zakres cenowy nie są przeszkodą w wyborze modelu na każdą kieszeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here