Kurtka żeglarska niezbędna na każdy rejs

0
151

Świat dzieli się na dwie grupy ludzi – tych, których serce całkowicie skradło żeglarstwo oraz tych, którzy jeszcze tego zajęcia nie spróbowali. Nie ma się co oszukiwać – żeglarstwo to piękna pasja, która zapewnia wiele pięknych chwil na łonie natury, podczas których można się zrelaksować, oderwać od codzienności, zapomnieć o problemach.

Z drugiej strony jednak nie jest to hobby dla każdego – chociażby ze względu na ogromne ilości czasu oraz pieniędzy, które należy w tym celu posiadać.

Żaglówką w piękny rejs

Między innymi z tego właśnie powodu żeglarstwem bardzo często zajmują się osoby, które zakończyły już karierę zawodową i cieszą się emeryturą. Posiadają już bowiem wystarczająco dużo wolnego czasu, by móc spokojnie oddać się tejże pasji, a także udało się im zgromadzić środki finansowe umożliwiające zakup swojej pierwszej jednostki pływającej.

Dlaczego warto to robić? Żeglarstwo jest bowiem sportem, który posiada mnóstwo zalet. Po pierwsze – umożliwia relaks na świeżym powietrzu w przepięknych okolicznościach przyrody. To doskonały pretekst ku temu, by poznać nasze przepiękne, polskie pojezierza, jedno z najurokliwszych miejsc w całym kraju. Po drugie – to również wspaniała okazja ku pogłębianiu relacji z ważnymi dla nas osobami!

Jak przygotować się do rejsu?

Do rejsu należy się dokładnie, starannie przygotować. Nie chodzi tu tylko o zaplanowanie trasy – tutaj można być bowiem spontanicznym i nawet dryfować przez godzinę w jednym miejscu (jeżeli jednak chce się urządzić dłuższą wycieczkę – zaplanowanie trasy jest koniecznością, bowiem zawsze należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie). Istotniejsze jest przygotowanie sprzętu oraz siebie samego.

O sprzęt powinno się rzecz jasna bardzo dbać – to on jest najważniejszym elementem w całej tej układance i to on zapewni nam bezpieczne i komfortowe żeglowanie. Bardzo często pasjonaci tego sportu zapominają jednak o samych sobie.

Przygotowanie do żeglowania samego siebie jest niesamowicie istotne i ma ogromny wpływ na to, czy zajęcie to będzie przyjemnością, czy wprost przeciwnie – męczarnią. Należy przede wszystkim pamiętać o zapewnieniu kapoków wszystkim żeglującym – nie tylko tym, którzy nie umieją pływać.

Kolejnym ważnym elementem jest ubiór, który powinien być dostosowany do pogody. Warto jest pamiętać o tym, iż na pokładzie żaglówki zazwyczaj mocno wieje. Udawanie się więc na nią w stroju kąpielowym bądź bardzo cienkiej, letniej kreacji nie jest więc najrozsądniejszym pomysłem. W takich warunkach niełatwo o przeziębienie, a co za tym idzie – rozrywka zamieni się w koszmar.

Jak wybrać kurtkę idealną

Niezbędnym elementem wyposażenia żeglarskiego jest odpowiednia kurtka, która umożliwi żeglowanie w komfortowych warunkach. Jak wybrać odpowiednie okrycie wierzchnie na taką okazję? Czym się kierować?

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, by szukać kurtki żeglarskiej wiatroszczelnej oraz nieprzemakalnej. To najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać kurtka na rejs. Warto zainwestować w produkt dobrej jakości – wykonany z dobrego, ciepłego materiału. Tego typu okrycie wierzchnie będzie nam służyć długo oraz bez zarzutów. Sprawdzi się podczas każdego rejsu – dłuższego bądź krótszego.

Jeśli pasjonaci żeglarstwa udają się w rejs z dziećmi, należy pamiętać o tym, aby je również zaopatrzyć w odpowiednie wiatroszczelne kurteczki.

Więcej informacji znaleźć można na https://sklepwind.pl/pl/c/Kurtki/349

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here