Luksus – pojęcie względne

0
550

Chyba każdy z nas lubi czuć się zupełnie wyjątkowo. Różnimy się natomiast w kwestii tego, w jakich sytuacjach chcemy odnosić takie uczucie. Wielu z nas zapewne powie, że poczucie wyjątkowości, a może nawet władzy, potrzebne jest w pracy. Ktoś inny z kolei powie, że czuje się spełniony, gdy może oddać się swojej pasji, bez względu na to, czy ktoś inny ją podziela. Wśród osób czytających ten tekst znajdą się również na pewno ludzie, którzy po prostu uwielbiają znajdować się w centrum uwagi przez cały czas, dla których wywieranie wpływu na otaczający ich świat jest właśnie sensem życia. Oczywiście, każda z podanych filozofii życiowych ma swoje wady i zalety.

Jesteś na wakacjach? Poczuj się jak król!

W tym artykule skupimy się jednak na zagadnieniu, które nie zostało poruszone we wstępie. Otóż wielu z nas, aby poczuć się wyjątkowo, musi oderwać się od codzienności, która niejednokrotnie przeszkadza nam w snuciu marzeń i czerpaniu radości z życia. Czujemy potrzebę wyjazdu na chociażby kilkudniowe wakacje, by móc przenieść się do innej, wymarzonej rzeczywistości. W osiągnięciu takiego urlopowego spełnienia na pewno pomoże nam wybranie odpowiedniego miejsca zamieszkania. Jaki obiekt gwarantuje nam, że poczujemy się jak wielkie persony tego świata? Odpowiedź jest prosta: luksusowy hotel Bristol.

Czym charakteryzuje się luksusowy hotel?

Luksusowy hotel oferuje nam następujące udogodnienia, dzięki którym poczujemy, że jesteśmy mile widzianymi – a co najważniejsze – ważnymi gośćmi:

  • oddany personel, który zadba o nasze dobre samopoczucie
  • uprzejmą i rzetelną obsługę
  • możliwość skosztowania wykwintnych potraw, których nie spróbujemy na co dzień
  • szansę na skorzystanie z centrów odnowy biologicznej, basenów, siłowni, salonów masażu.

Powyższe punkty są tylko niewielkim fragmentem usług świadczonych przez najsłynniejsze luksusowe hotele. Kiedy oddamy się lekturze treści zamieszczanych na blogach hotelarskich, stronach rezerwacyjnych czy w folderach reklamowych, przekonamy się, że każda z tego typu placówek oferuje specyficzne udogodnienia, które mają trafić do określonego gości najczęściej odwiedzających dany hotel.

Alternatywa dla cztero- i pięciogwiazdkowców

Powszechnie przyjmuje się, że hotel zyskuje miano luksusowego, gdy ma cztery lub pięć gwiazdek. Co jednak z innymi obiektami? Cóż, wszystko zależy od tego, w jakim miejscu chcemy nocować. W obecnych czasach rynek turystyczny jest bardzo różnorodny – każdy miłośnik blichtru i splendoru znajdzie coś dla siebie. Przykład jest prosty: apartamenty na wynajem. Niektórzy wolą zamienić luksusowy hotel na lokal, który można wynająć od prywatnego właściciela na kilka dni. Zalet takiego wyboru jest sporo:

  • jesteśmy z dala od innych gości hotelowych
  • mamy dla siebie cały dom a nie tylko jeden pokój
  • do apartamentu możemy zaprosić szersze grono znajomych; do hotelu – niekoniecznie
  • mieszkanie w cichym i dużym mieszkaniu jest bardziej komfortowe dla małych dzieci.

Wymienione przykłady pokazują, że luksus może być postrzegany w dwojaki sposób. Dla jednych będzie to posiadanie osobistej świty, a dla inni będą go pojmować jako możliwość nieskrępowanego wypoczynku. Co jest lepsze? Wybór należy do Ciebie. Jedno jest pewne: odrobina luksusu przyda się każdemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here