Na weekend poza miasto

0
47

Branża turystyczna od wielu lat nie traci na swej popularności. Liczne biura podróży oferują najróżniejsze formy odpoczynku – od kilkudniowych wycieczek w kraju lub za granicą, po kilkunastodniowe i dłuższe urlopy w najdalszych zakątkach świata.

Powstaje również coraz więcej biur specjalizujących się w konkretnych wyjazdach. Jednym z nich jest biuro pielgrzymkowe, które zajmuje się wyjazdami o charakterze religijnym. Wyjazdy organizowane przez takie biuro nie mają na celu samego wypoczynku. Główną ideą jest zwiedzanie miejsc kultu, takich jak: kościoły, sanktuaria, domy i okolice związane ze świętymi, cmentarze lub miejsca spoczynku osób wyniesionych na ołtarze. Pielgrzymki mają więc na celu dostarczenie głębokich wrażeń duchowych, poznanie miejsc świętych, pogłębienie swojej wiary. Często połączone zostają z rekolekcjami w drodze prowadzonymi przez duchownego. Są zatem swego rodzaju podróżą w głąb siebie. 

Biura pielgrzymkowe oferują pielgrzymki w różnej formie i do wielu miejsc zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W kraju są to najczęściej wyjazdy jedno- lub dwudniowe, dzięki którym można zwiedzić najważniejsze miejsca kultu, takie jak m.in.: Częstochowa, Łagiewniki, Licheń, Wadowice, Niepokalanów, Wąwolnica. 

Bardzo dużą popularnością cieszą się również wyjazdy zagraniczne, szczególnie kilkunastodniowe pielgrzymki po Europie. Odbywają się one najczęściej za pośrednictwem autokaru, choć istnieje oczywiście także opcja podróży samolotem. Jednak wyjazdy organizowane z pomocą autokaru mają tę przewagę, że pozwalają zwiedzić wiele miejsc już w trakcie samej podróży. Najpopularniejszą destynacją dla tego typu wyjazdów są Włochy. Jadąc do Rzymu, pielgrzymi po drodze zwiedzają najczęściej: Wenecję, Padwę, Asyż. 

W ofercie biura pielgrzymkowego można odnaleźć również coraz popularniejszy w ostatnich latach city break, czyli krótki, najczęściej weekendowy, wyjazd do jednego z europejskich miast. Ze względu na krótki czas podróż odbywa się samolotem. Taka forma wycieczki jest coraz częściej wybierana przez Polaków ze względu na oszczędność oraz możliwość zwiedzenia wielu miejsc w ciągu roku.

Cortina Travel – Twój partner w podróży.