Najbardziej romantyczne miejsca w Paryżu

0
66

Paryż nazywany jest stolicą miłości – stolica Francji kryje wiele urokliwych miejsc. Spędzając urlop w Paryżu we dwoje, warto zatem pospacerować brukowanymi uliczkami Montmartre, odpocząć na Polach Elizejskich, zorganizować piknik pod wieżą Eiffla czy wybrać się w romantycznych rejs po Sekwanie.

Paryż to jedno z najpiękniejszych francuskich miast i tym samym idealne miejsce na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Do stolicy Francji można szybko i komfortowo dostać się drogą lotniczą i zorganizować sobie wyjątkowy weekend z drugą połówką. Do Paryża można polecieć bezpośrednio z Poznania, Wrocławia czy Krakowa. Więcej lotów dostępnych jest tutaj: https://www.fru.pl/em/romantyczny-weekend-lot+hotel.

Romantyczny spacer uliczkami Montmartre

Montmartre to jedna z najbardziej urokliwych i chętnie odwiedzanych przez turystów dzielnic Paryża. Brukowane i kręte uliczki oraz zabytkowe kamienice od stuleci inspirują artystów z całego świata. To idealne miejsce na romantyczny spacer we dwoje i niepowtarzalna okazja, aby poznać nieco historii stolicy Francji. W samym centrum Montmartre znajduje się malownicza Sacré-Cœur, czyli Bazylika Świętego Serca, z której kopuły rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Budowla ze względu na monumentalny rozmiar widoczna jest niemalże z każdego miejsca w Paryżu.

Pola Elizejskie w Paryżu

Avenue des Champs-Élysées, czyli Pola Elizejskie, to jedna z najdroższych i najbardziej reprezentacyjnych alei w Paryżu. Znajduje się tam wiele ekskluzywnych i klimatycznych restauracji i kawiarni oraz szereg butików znanych i luksusowych marek. Pola Elizejskie stanowią połączenie Place de la Concorde z placem Charles’a De Gaulle’a, gdzie znajduje się jeden z obowiązkowych punktów na mapie każdego turysty – Łuk Triumfalny, który razem z Luwrem składa się na wyjątkową historyczną oś stolicy Francji. To idealne miejsce na spacer z ukochaną osobą, dobry obiad czy zakupy w jednym z luksusowych butików.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla to symbol miasta, a jednocześnie najbardziej rozpoznawalna budowla na całym świecie. To miejsce, które trzeba zobaczyć podczas podróży do romantycznego Paryża. Budowla dostępna jest dla odwiedzających codziennie. Specjalną windą można dostać się na najwyższy taras wieży, z którego rozciąga się niezapomniany widok na malowniczą panoramę miasta. W okolicach budowli znajduje się bardzo wiele zielonych skwerów, które idealnie sprawdzą się na romantyczny piknik we dwoje. Co więcej, istnieją firmy zajmujące się organizacją pikników-niespodzianek, co jest świetnym pomysłem dla osób, które chcą zaskoczyć drugą połówkę czymś wyjątkowym.

Rejs po Sekwanie

Spędzając weekend w Paryżu we dwoje, warto również popłynąć w romantyczny rejs statkiem po Sekwanie. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć miasto z nieco innej perspektywy. Podczas rejsu po spokojnych wodach Sekwany można podziwiać, np. słynną Katedrę Notre-Dame, wyjątkowe Muzeum Orsay czy historyczny Luwr. Romantyczne chwile we dwoje z pewnością zapewni nocny rejs połączony z kolacją oraz delikatnymi dźwiękami muzyki granej na żywo na pokładzie statku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here