Najciekawsze miejsca i atrakcje w Chinach

0
45

Chiny to niezwykły kraj pod wieloma względami. Charakteryzuje się nie tylko jedną z największych powierzchni, lecz również zdecydowanie największą liczbą ludności. Chiny to także miejsce, w którym niezwykły postęp technologii miesza się z kulturą liczącą tysiące lat. Co zatem warto zobaczyć w chinach?

Nieco formalności

Zanim jednak ruszymy na przygodę życia do Chin, warto najpierw załatwić w związku z tym nieco formalności. O ile bilety lotnicze kupimy bardzo łatwo i we względnie dobrej cenie, ponieważ nasz narodowy przewoźnik oferuje loty do Chin, to już jednak wizy do Chin zdobyć nieco trudniej. W celu zdobycia wizy należy udać się do Chińskiego Centrum Aplikacji Wizowych i tam przygotować się na spory wydatek, ponieważ koszt takiej wizy to 445 złotych.

Co warto zobaczyć?

Wycieczki do Chin obejmować mogą najróżniejsze aspekty zwiedzania tego kraju. Można zwiedzać nowoczesne miasta, cuda przyrody lub starożytne pozostałości po wielkiej chińskiej cywilizacji. Niemniej żadna wycieczka do chin nie może nie objąć swoim zakresem takich atrakcji jak:

– Zakazane Miasto — odwiedzając chiny z polski, leci się bezpośrednio do stolicy tego kraju, czyli do Pekinu. A gdy jest się już na miejscu, grzechem byłoby nieodwiedzenie Zakazanego Miasta. Jest to stara stolica chin, w której mieści się do dziś Pałac Cesarski, który obecnie zamieniony został na muzeum narodowe chin,

Wielki Mur Chiński — jest to jedna z największych atrakcji chin i jednocześnie największa budowla na świecie. Szacuje się, że mur powstał około III w. p.n.e., a jego długość to ponad 6500 kilometrów,

– tybetańska osada Songpan — jak powszechnie wiadomo, dużą część obywateli chin stanowią Tybetańczycy, którzy żyją głównie we wschodniej części kraju. Warto odwiedzić jedno z ich miast o nazwie Songpan, które znajduje się prawie 3 kilometry nad poziomem morza. Z poziomu miasta rozciąga się bowiem niezwykle piękny krajobraz, który bogaty jest w liczne wodospady i oczka wodne.

– Xi’an — uważa się, że miasto to jest pierwszą stolicą Chin. To właśnie tu powstawała legendarna Terakotowa Armia, która miała chronić cesarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here