Narty we Włoszech – jakie ośrodki narciarskie warto odwiedzić?

0
102

Każdego roku Włochy przyciągają tysiące fanów sportów zimowych z całego świata. Wysokie góry, piękne krajobrazy i przede wszystkim doskonała infrastruktura narciarska to tylko niektóre zalety tego kraju. Warto tam odwiedzić m.in. takie regiony jak Val di Sole, Val di Fiemme czy Cortina d’Ampezzo.

Słoneczne stoki Val di Sole

Narty we Włoszech to prawdziwa gratka dla miłośników białego szaleństwa. Miejscem cieszącym się dużą popularnością wśród fanów narciarstwa jest przede wszystkim Val di Sole, czyli Dolina Słońca, która swoją nazwę zawdzięcza doskonałym warunkom atmosferycznym, w tym dużej ilości słonecznych dni. Kurort ten położony jest w regionie Trydent-Górna Adyga i okalają go pasma górskie Dolomiti di Brenta, Ortler-Cevedale i Adamello.

Na terenie Val di Sole znajduje się wiele nowoczesnych ośrodków narciarskich. Wśród nich królują m.in. Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio i Passo Tonale. Pobliskie tereny dają dostęp do 140 różnorodnych wyciągów i łącznie aż 380 km tras narciarskich. Co ważne, stoki w Val di Sole dostosowane są do potrzeb zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Oprócz szaleństwa na nartach region ten oferuje wiele dodatkowych atrakcji, np. jazdę na łyżwach, uprawianie wspinaczki czy spacery na śnieżnych rakietach. Val di Sole ma także rozwiniętą bazę gastronomiczną, co umożliwia skosztowanie miejscowych specjałów.

Val di Fiemme dla fanów zjazdów i biegania na nartach

Popularnym miejscem we Włoszech jest też Val di Fiemme, czyli Dolina Płomieni, zlokalizowana w północno-wschodniej części Trydentu. Region ten nazywany bywa przedsionkiem Dolomitów. Można tam odwiedzić takie ośrodki narciarskie jak Center Latemar, Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lazave oraz Passo Rolle. Każdy z nich jest niezwykle nowoczesny i gwarantuje doskonałe warunki dostosowane do potrzeb początkujących i zaawansowanych narciarzy. Na terenie Val di Fiemme mogą oni skorzystać z około 150 km tras zjazdowych. Warto jednak pamiętać, że region ten wchodzi w skład kompleksu Dolomiti Superski, który daje dostęp do stoków o łącznej długości aż 1200 km.

Poza doskonałymi warunkami do zjazdów, Val di Fiemme znane jest ze świetnie przygotowanych tras biegowych obejmujących obszar 150 km. W regionie każdego roku odbywa się też Marcialonga, czyli najdłuższy bieg narciarski we Włoszech.

Wyjazd pełen luksusu, czyli narty w Cortina d’Ampezzo

Miłośnicy luksusu mogą wybrać się do Cortina d’Ampezzo, czyli jednego z najmodniejszych i najpopularniejszych kurortów narciarskich. W jego skład wchodzą trzy znane ośrodki – Cristallo, Faloria oraz Tofane. Co ważne, ich trasy nie łączą się ze sobą, jednak nie przeszkadza to w swobodnym szusowaniu po stokach przystosowanych do potrzeb osób o różnym poziomie zaawansowania.

Cortina d’Ampezzo jest miejscem elitarnym i prestiżowym – każdego roku ściąga tam prawdziwa śmietanka towarzyska, w tym znani narciarze, aktorzy i celebryci. Z tego względu, ceny są tam wyższe niż w innych zimowych regionach Włoch. Pobyt w tym alpejskim kurorcie jest więc dobrą propozycją dla osób o grubszym portfelu, które chcą poczuć się naprawdę wyjątkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here