Ochrona włosów przed słońcem

0
213
Ochrona włosów przed słońcem

Piękna słoneczna pogoda to coś, na co czekamy cały rok. Niestety w naszym klimacie upalne, słoneczne dni nie zdarzają się zbyt często. Słońce zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję oraz zwiększa radość życia. Promienie słoneczne stymulują proces produkcji witaminy D oraz pomagają w zwalczaniu wielu chorób. Leczenie słońcem, czyli inaczej helioterapia pomaga w zwalczaniu m.in. łuszczycy, trądziku czy atopowego zapalenia skóry. Są jednak miejsca na naszym ciele, które szczególnie trzeba chronić przed promieniami słonecznymi. W szczególności są to włosy.

Wpływ promieni słonecznych na nasze włosy

Największą ochronę przed słońcem posiadają włosy ciemne. Wynika to z obecności dużej ilości melaniny. Jest ona pigmentem, który stanowi najlepszą ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Dlatego też najbardziej narażone na zniszczenie są włosy farbowane oraz rozjaśniane. Sztuczny pigment zawarty w farbach, nie stanowi żadnej ochrony. Promienie UV uszkadzają proteiny i tym samym sprawiają, że włosy stają się matowe oraz osłabione. Szczególnie narażone na uszkodzenia są włosy mokre. Woda skupia promienie słoneczne niczym soczewka, co powoduje jeszcze większe zniszczenia.

W jaki sposób chronić włosy?

Nierzadko o tym zapominamy. Powinniśmy o nie dbać tak samo jak, o skórę. Na rynku jest wiele kosmetyków, które pozwolą nam na właściwą pielęgnację. Najczęściej posiadają one takie same filtry UV jak te w balsamach chroniących naszą skórę. Posiadają również wysokie stężenie substancji nawilżających oraz odżywczych. Zawarte w nich witaminy A, E, H oraz związki przeciwdziałające powstawaniu wolnych rodników, idealnie chronią i odżywiają włos. Na plaży równie dobrze sprawdzi się olejek wodoodporny do włosów. Ochroni nas przed promieniami oraz przed szkodliwym działaniem chloru, czy też soli morskiej. 

W okresie upałów włosy wymagają również częstszego mycia. Pot oraz kosmetyki, które znajdują się na skórze głowy, należy zmywać codziennie. Włosom należy się również kuracja regeneracyjna. Poprawi ona ich kondycje, wzmocni i nada im blask. Odżywki oraz maski przeznaczone do odbudowy włosa zawierają silnie skoncentrowane substancje odżywcze. Włosy łatwiej wchłoną produkt, jeśli po nałożeniu maski owiniemy głowę folią i następnie ręcznikiem. Wytworzone ciepło spowoduje otwarcie się włosa i szybsze wchłonięcie substancji.

Korzystając z kąpieli słonecznych, nie zapominajmy o włosach. Lśniące, zdrowe i nawilżone są naszą wizytówką. O włosy dbajmy nie tylko w porze upałów, ale również przez cały rok. Mróz i deszcz również źle wpływają na ich kondycję. Korzystajmy z dobrych szamponów, maseczek oraz od czasu do czasu wybierzmy się do fryzjera na profesjonalny zabieg odżywczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here