Ryanair bagaż podręczny, odprawa, promocje, kontakt – co warto wiedzieć?

0
2367
Ryanair bagaż podręczny, odprawa, promocje, kontakt - co warto wiedzieć

Firma Ryanair to często wybierana linia lotnicza. Obecnie to największy przewoźnik w Europie, pionier, zwłaszcza w dziedzinie lotów niskobudżetowych, na każdą kieszeń. Popularność lotów z Ryanair bierze się nie tylko z atrakcyjnych cen, ale także z prostej, intuicyjnej obsługi ich strony.

Historia Ryanair

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1985 roku, kiedy to Tony Ryan oraz jego dzieci utworzyli spółkę. W lipcu 1985 roku Ryanair uruchomił pierwsze połączenie. Była to trasa z irlandzkiego Waterford do Londyn-Gatwick. W 1985 roku linie przewiozły 5 tysięcy pasażerów, a z czasem ta liczba tylko rosła. Już w 1986 roku były 82 tysiące pasażerów. Według danych obecnych w Internecie z usług Ryanair korzysta już ponad 90 mln pasażerów, a wszystko to w 25 krajach Europy, a także w Maroku, Cyprze czy Izraelu.

Ryanair w Polsce

Od marca 2005 roku Ryanair działa na terenie Polski. 24 marca 2005 roku wystartował pierwszy samolot z wrocławskiego lotniska Strachowice do Londynu-Stansted. W marcu 2012 roku na tym wrocławskim lotnisku został zbazowany samolot typu Boeing. Od 12 grudnia 2012 baza pojawiła się również na krakowskim lotnisku. Obecnie Ryanair oferuje loty z następujących lotnisk: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn-Mazury, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa-Chopin, Warszawa-Modlin oraz Wrocław.

W 2018 roku Ryanair postanowił uruchomić w Polsce linie czarterowe Ryanair Sun. Pierwszy lot odbył się 26 kwietnia 2018 roku, z Poznania do Zakintos.

Jak kupić bilet na samolot
Ryanair ?

Obsługa strony firmy lotniczej Ryanair jest bardzo prosta i intuicyjna. Na głównej stronie, w widocznej od razu zakładce Loty, znajduje się specjalna wyszukiwarka. Wpisujemy tylko skąd chcemy polecić oraz dokąd, następnie zaznaczamy daty wylotu oraz przylotu. Wybieramy jeszcze liczbę pasażerów i już możemy klikać kontynuuj. Ryanair wyszukuje nam wówczas możliwe opcje. Zazwyczaj jednego dnia jest jeden lot w danym kierunku. Jest o różnych porach, w zależności od dnia wylotu. Polskie loty znacznie częściej rozpoczynają się o późnych godzinach wieczornych, natomiast zagraniczne częściej o wcześniejszych. Wszystko zależy jednak od wewnętrznych ustaleń Ryanaira.

Następnie, kiedy już jesteśmy zdecydowani na godziny oraz termin lotu, pozostaje nam kliknąć w cenę, a wyświetli nam się kolejna podstrona. Możemy wówczas wybrać interesujący nas pakiet. Standardowa taryfa to najtańsza opcja, często wybierana przez osoby udające się jedynie na krótki pobyt bądź biznesowe konferencje. W jej skład wchodzi koszt przelotu oraz możliwość zabrania ze sobą 1 małego bagażu.

Pakiet Plus to nieco bardziej rozszerzona opcja. Zawiera przelot, a także pierwszeństwo wejścia na pokład, możliwość zabrania 2 sztuk bagażu podręcznego, możliwość rezerwacji dogodnego dla nas miejsca oraz opcję głównego bagażu (do 20 kg).

Pakiet Flexi Plus to przelot, podobnie jak w pakiecie Plus, pierwszeństwo wejścia na pokład, możliwość zabrania 2 sztuk bagażu podręcznego, opcja rezerwacji dowolnego miejsca, Fast Track, bezpłatna odprawa na lotnisku oraz elastyczne bilety.

Kiedy wybraliśmy już odpowiednią dla nas opcję, możemy już przejść do płatności oraz wydrukować bilet z maila. To naprawdę proste i szybkie!

Dodatkowe opcje w Ryanair

Na stronie Ryanair nie znajdziemy tylko biletów na samolot, ale także dodatkowe rozwiązania. Ryanair zaproponuje nam różne hotele w wybranych przez nas kierunkach, a także możliwość wypożyczenia samochodu. To doskonały pomysł, który może nam zaoszczędzić sporo czasu. W przypadku hoteli warto wybrać którąś z proponowanych opcji, ponieważ często znajdują się one dość blisko od lokalizacji lotniska i są dogodną opcją dla podróżników.

Często wybieraną możliwością jest wyszukiwarka niskich cen, znajdująca się na stronie głównej Ryanair, w zakładce Zaplanuj. Taka wyszukiwarka pozwala prześledzić opłacalne loty w różnych kierunkach oraz różnych terminach. Często wyszukiwarka wskaże nam miesiące, kiedy dany lot jest dostępny w bardziej opłacalnej opcji. Być może sprawdzając wcześniej ceny naszego lotu w różnych miesiącach, znajdziemy przelot w lepszej cenie. Dzięki temu więcej będziemy mogli wydać na wakacyjne wycieczki!

Promocje w Ryanair

Ryanair co jakiś czas organizuje interesujące wyprzedaże, które warto śledzić. Zwłaszcza w momencie, gdy zbliża się jakieś święto irlandzka linia lotnicza jest bardziej skora do rabatów. W okresie wyprzedażowym również Ryanair wychodzi naprzeciw swoim klientom i często oferuje im taniej droższe kierunki. Także popularne trasy mają znaczące obniżki co jakiś czas. Zwłaszcza loty do Londynu potrafią być w naprawdę atrakcyjnych cenach, co pozwala tanio dotrzeć do tego pięknego miasta!

Mająca swoją siedzibę w Dublinie, firma Ryanair jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych przewoźników w Europie. Konkurencyjne ceny, szybkość przelotu, a także loty Boeingiem 737-800 budzą zaufanie konsumentów do marki. To linia odpowiednia dla każdego, zarówno dla biznesmena, jak i rodziny z dziećmi. Z pewnością nie ma na co narzekać, zwłaszcza porównując ceny biletów u konkurencyjnych przewoźników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here