Sintra i Cabo da Roca – prawdziwe piękno Portugalii

0
41

Podróżowanie jest niezwykle pociągające i uzależniające. Poznawanie nowych kultur, smaków, zwyczajów, odwiedzanie pięknych miejsc, które zapadną w pamięć na wiele lat oraz spotykanie ludzi z innych krajów. To wszystko sprawia, że odkrywanie nowych miejsc jest tak interesujące. Każdy kraj, każdy rejon i miejsce na Ziemi jest unikalne i niepowtarzalne, co tylko urozmaica podróże.

Niezwykle interesujące i piękne w Portugalii

Portugalia jest krajem zjawiskowym. Z jednej strony bogata kultura i interesujące, historyczne miasta pełne zabytków, z drugiej zaś wspaniałe i zapierające dech w piersiach krajobrazy i miejsca istnie rajskie. Takie połączenie sprawia, że Portugalia jest świetnym miejscem na podróż dla absolutnie wszystkich, ponieważ niezależnie od zainteresowań i wymagań, każdy znajdzie coś dla siebie.

Cabo da Roca

Jednym z miejsc zjawiskowych, surowych, ale przepięknych jest przylądek Cabo da Roca. To najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy. Przed wiekami wierzono, że jest to kraniec świata. Dziki, surowy krajobraz, potężny wiatr oraz monumentalne klify. Tak w skrócie można opisać przylądek Cabo da Roca. Obecna jest tam jedynie charakterystyczna latarnia morska, obelisk, kawiarnia oraz punkt z pamiątkami. Cała magia tego miejsca to właśnie potęga żywiołu jakim jest wiatr i woda, które ścierają się ciągle z bezkresem oceanu i potężnymi klifami. Warto wybrać się na, potocznie zwany, najdalszy zakątek Europy podczas zachodu słońca. Podziwianie spektaklu kolorów, jakie daje nasza największa gwiazda chowająca się za linią horyzontu, jest doświadczeniem niezapomnianym i gwarantującym wspaniałe przeżycia. Cabo da Roca jest oddalone o około 20 kilometrów od Sintry oraz 40 kilometrów od Lizbony. Dzięki temu jest to idealne miejsce na szybki, kilkugodzinny wyjazd. Dojazd samochodem jest banalny, ponieważ droga jest odpowiednio oznakowana. Korzystając z transportu publicznego również dotrzemy na miejsce z łatwością, ponieważ autobusy kursują regularnie co godzinę, a przystanek jest w pobliżu przylądka. Podróż z Sintry zajmuje 40 min i kosztuje około 4 euro. Ciekawostką dotyczącą przylądka Cabo da Roca jest latarnia morska obecna w tym miejscu. Jest to pierwsza latarnia wybudowana w Portugalii i powstała w 1772 roku. Wznosi się na wysokość 150 metrów nad oceanem, dzięki czemu jej światło jest widoczne prawie z 50 kilometrów.

Sintra

Sintra jest równie ciekawym miejscem i interesującym miastem do zobaczenia w jeden dzień. Znajduje się w pobliżu Lizbony, więc stanowi idealne rozwiązanie na jednodniowy wypad poza wielką stolicę Portugalii. Sintra leży wśród malowniczych wzgórz Serra de Sintra. Miasteczko położone jest pomiędzy sosnowymi lasami i pagórkami, a w nim ukrytych jest wiele ekstrawaganckich pałaców, dostojnych rezydencji oraz tajemnicze ruiny zamku. Wielka różnorodność sprawia, że jest to miejsce doskonałe, a bliskość do Lizbony ułatwia zwiedzanie tego przyjemnego miasteczka. Będąc w Sintrze warto zobaczyć pałac, będący jednym z najwspanialszych w Europie. Palácio Nacional da Pena jest odrestaurowany do stanu z 1910 roku, a jego kolorowa fasada i malowniczość przyciąga i pociąga jednocześnie. Innym pałacem, tym razem jednak wybudowanym w stylu gotyckim, jest Palácio Nacional de Sintra. Pałac ten posiada niezwykle bogatą i ciekawą historię, a wystrój, ozdoby i wykonanie jest bardzo interesujące. Innym niezwykle ciekawym miejscem jest Quinta da Regaleira. To monumentalna rezydencja, wygląda jak kamienny budynek niczym z horroru. Tajemniczość tego miejsca zwiększają zagadkowe symbole religijne oraz enigmatyczne i zawiłe tunele. Na zewnątrz rezydencji obecne są wspaniałe ogrody, które stanowią ciekawy kontrast dla samego budynku. Będąc w Sintrze nie wolno zapomnieć o Castelo dos Mouros. To ruiny starożytnego zamku, z którego rozpościera się piękny widok na całą okolicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here