Wakacje kamperem z dziećmi

0
292

Po przyjściu na świat dziecka wielu rodziców na jakiś czas rezygnuje z podróży wakacyjnych w obawie o bezpieczeństwo i komfort malucha, ale także, nie ma co ukrywać, z myślą o własnej wygodzie. Analizując fora internetowe poświęcone tematyce podróżowania z dziećmi, możemy także zaobserwować, że część rodzin co prawda na wakacje jeździ, ale ze względu na obecność pociech, którym trzeba non stop poświęcać czas, w ogóle nie odpoczywa. Oczywiście są i głosy mówiące o niezwykle udanych wakacjach z dziećmi. Podróż jak najbardziej może się udać, o ile wybierzemy odpowiedni środek transportu i właściwe miejsce do wypoczynku. Świetnym pomysłem wydają się być wakacje kamperem z dziećmi.

Jaki kamper na wakacje z dziećmi?

W przypadku podróży z dziećmi stawiamy na nowoczesne i przestronne kampery z dużą ilością szafek i schowków. Pamiętajmy, że podróżując z małymi dziećmi, jesteśmy zmuszeni do zabrania większej ilości dziecięcych ubranek, środków higienicznych, zabawek i różnorodnych akcesoriów, które zajmują sporo miejsca. Nawet jeśli zdecydowaną większość czasu planujemy spędzać poza domkiem na kółkach, w kamperze powinny znaleźć się zabawki, malowanki, planszówki i inne przedmioty, którymi dziecko zainteresuje się w razie wystąpienia gorszej pogody. Duża ilość schowków pozwoli na uporządkowanie tych akcesoriów i nie ograniczy powierzchni użytkowej wewnątrz pojazdu.

Jeżeli planujemy wakacje kamperem z dziećmi, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na część kuchenną pojazdu. O ile osoba dorosła na ogół nie ma szczególnych wymagań, jeśli chodzi o wyżywienie na kempingu, o tyle o dietę malucha warto zadbać w każdych warunkach. Dlatego tak ważne jest, by w kamperze znajdowała się łatwa w obsłudze kuchenka gazowa oraz pojemna lodówka. Kampery wyposażone w lodówkę z zamrażalnikiem i kuchenkę gazową z trzema palnikami oraz dające możliwość zainstalowania innych sprzętów AGD znajdziemy w ofercie wypożyczalni Camper Sun.

O czym warto pamiętać, podróżując z dziećmi kamperem?

Przed podróżą warto upewnić się, jak maluch znosi dłuższą podróż, zwłaszcza jeśli będą to nasze pierwsze wakacje kamperem. W przypadku dzieci cierpiących na chorobę lokomocyjną, nie zapominamy o środkach łagodzących jej skutki. Jeśli już mowa o lekach i kosmetykach, na wakacje na kempingu koniecznie zabieramy preparaty przeciwko kleszczom i komarom a także środki łagodzące ukąszenia owadów.

Ogromne znaczenie ma wybór miejsca, do którego zamierzamy podróżować. Wakacje kamperem z dziećmi nie wykluczają „dzikich” postojów, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie nocleg w świetnie prosperującym miasteczku kempingowym. Chcąc uniknąć tłumów, najlepiej wybrać się tam pod koniec wakacji lub nawet nieco po sezonie. Warto dodać, że poza sezonem niższy jest także koszt wypożyczenia kampera.

W wielu miasteczkach kempingowych wydzielono osobne strefy dla rodzin z małymi dziećmi. W regulaminie takich miejsc znalazły się zapisy o obowiązku przestrzegania ciszy nocnej. Na kempingach znajduje się także szereg atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach, m.in. duże place zabaw, a w przypadku starszych dzieci parki linowe czy tyrolka. Oczywiście trasy od kempingu do kempingu nie należy za wszelką cenę pokonywać na jeden raz. Jeżeli dzieci są zmęczone, robimy stosowne przerwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here