Wakacje last minute – co to oznacza?

0
754
Wakacje last minute

Wakacje to wyczekiwany okres przez wszystkich, czas kiedy chcemy odpocząć, zrelaksować się oraz zresetować. Opcji wyjazdu jest wiele. Możemy je zorganizować samodzielnie lub skorzystać z ofert biur podróży. Te ostatnie dosyć często kuszą klientów ofertami last minute.

Czym jest last minute?

Last minute to oferta zazwyczaj biur podróży polegająca na wykupie imprezy turystycznej na kilka dni przed jej rozpoczęciem. Zazwyczaj pojawiają się na około tydzień przed planowanym wylotem. Istota takiej propozycji polega na tym, że im mniej dni do wyjazdu tym cena jest atrakcyjniejsza, czyli niższa. Zatem najlepiej korzystać z niej na dosłownie 1-2 dni przed wyjazdem. Bardzo ważne jest to, że pomimo istotnej przeceny sama wycieczka niczym pod względem swojego zakresu nie różni się od tej którą biuro podróży oferowało wcześniej za dużo wyższą cenę. Również klienci, którzy zdecydują się na takie wakacje mają identyczne prawa w porównaniu do tych co zapłacili więcej wcześniej, a biuro podróży ma takie same obowiązki. Zatem wycieczka last minute nie różni się niczym od tej wykupionej z dużym wyprzedzeniem. Również w ofercie last minute są najpopularniejsze kierunki, takie jak Grecja, Hiszpania, Turcja czy Egipt jak też kraje egzotyczne typu Dominikana, Kuba czy Tajlandia.

Dlaczego są takie oferty?

Biura podróży z wyprzedzeniem rezerwują miejsca w hotelach oraz wynajmują samoloty nie mając jeszcze klientów na wycieczkę, czyli ponoszą określone koszty. Jeżeli wcześniej nie sprzedadzą wycieczek to poniosą stratę w tym zakresie. W konsekwencji, aby ją zminimalizować decydują się na sprzedaż wakacji po niskich, często nawet nie przynoszących zysku, cenach. 

Dla są wakacje last minute?

Wadą ofert last minute jest to, że decyzję podejmujemy dosłownie tuż przed wyjazdem. Zatem z oferty tej nie skorzystają raczej osoby, które ze względu na obowiązki zawodowe lub rodzinne muszą z dużym wyprzedzeniem planować urlop. Nie da się bowiem skorzystać z tej oferty na kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem. Również musimy posiadać całą cenę za imprezę, bowiem zazwyczaj nie możemy płatności rozłożyć na raty tak jak w przypadku wycieczek kupionych dużo wcześniej. Dodatkowo jesteśmy trochę ograniczeni w wyborze, bowiem w ofercie last minut znajdują się tylko te propozycje które się nie sprzedały.

Bez wątpienia oferty last minute są korzystne i godne polecenia, bowiem za niewielkie pieniądze możemy spędzić świetne, wymarzone wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here