Wakacje na łodzi – dlaczego warto spędzić urlop na pokładzie jachtu?

0
65

Marzy Ci się przygoda i dreszczyk emocji? Jeśli dotychczas podziwiałeś piękne widoki głównie z lądu, warto przekonać się, jakim wspaniałym doświadczeniem jest rejs jachtem! Podpowiadamy, jak zorganizować sobie takie wakacje na łodzi!

Zwiedzanie okolicznych zabytków, obcowanie z przyrodą, poznawanie regionalnych przysmaków – to typowe elementy wakacyjnego wyjazdu. Warto jednak nieco urozmaicić swój urlop. Niezapomniane wrażenia gwarantuje wynajęcie jachtu i udanie się w rejs. Wyjaśniamy co trzeba zrobić, by dobrze zaplanować takie wczasy!

Dlaczego warto zorganizować sobie wakacje na łodzi?

Wielu aktywnym osobom już dawno znudziło się wylegiwanie na plaży, spacery w górach czy zwiedzanie zabytków. Każdy, kto ma ochotę na coś nowego, powinien rozważyć wynajem łodzi! To wspaniały sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi czy partnerem. Wiatr we włosach, bryza, szum fal – rejs jest niezwykłym przeżyciem. Może być zarówno relaksującym doświadczeniem, jak i ekscytującą przygodą. W zależności od typu wynajętego jachtu można pływać bardziej rekreacyjnie albo sportowo.

Na pokładzie łodzi z pewnością złapie się piękną opaleniznę i zrobi zachwycające zdjęcia. Taki rejs to także doskonały sposób na ucieczkę od codziennych spraw. Na wodzie zapomina się o doczesnych problemach, co pozwala się całkowicie odprężyć. Warto zafundować sobie taki odpoczynek.

W Internecie istnieje kilka specjalistycznych portali, dedykowanych do wynajmu jachtów, jak np. boataround.pl. Z pomocą zaledwie kilku kliknięć można znaleźć najlepszą ofertę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Jak jednak wygląda cały proces wynajmu?

Na czym polega wynajem jachtu?

Łodzi na wynajem szuka się podobnie jak np. miejsca na zakwaterowanie. Wyniki można filtrować wg. ceny, terminu, rodzaju jachtu itp. Zwykle najrozsądniej jest robić to z dużym wyprzedzeniem – ma się wtedy większy wybór, a ceny są korzystnie niższe. Po znalezieniu najlepszej opcji rezerwuje się i opłaca konkretny model, na określoną liczbę dni. Pozostaje potem tylko wybrać się na wakacje w danym terminie, udać się wyznaczonej bazy i odebrać łódź.

Czarter jachtów nie jest wcale trudny ani nie jest przeznaczony jedynie dla osób, które posiadają zaawansowane patenty żeglarskie. Wystarczą podstawowe uprawnienia, które zdobywa się podczas krótkich kursów, wakacyjnych obozów itp. W cenie wynajmu zawiera się zwykle ubezpieczenie, dlatego nie trzeba się obawiać kłopotów w razie jakichkolwiek niemiłych przygód. Wygodną opcją jest też po prostu wynajęcie kapitana, co oferuje wiele firm czarterowych. Doświadczony sternik zaplanuje rejsy najpiękniejszymi trasami, tak by wszyscy uczestnicy mogli w tym czasie skupić się tylko na relaksie i podziwianiu pięknych widoków.

Gdzie spędzić wakacje na łodzi?

Wbrew pozorom wakacje na łodzi można zaplanować nie tylko za granicą. Chorwacja, Grecja, Włochy czy np. egzotyczne Karaiby z pewnością brzmią kusząco, ale nie każdego stać na tak duży wydatek. Równie ciekawe mogą być wczasy na ojczystych Mazurach. Taki urlop jest nie tylko tańszy, ale też mniej kłopotliwy. Podróż na miejsce będzie znacznie krótsza, więc to dobry wybór np. dla rodzin z małymi dziećmi. Do tego w razie jakichkolwiek kłopotów można szybko wrócić do domu, uzyskać pomoc medyczną, bez problemu porozumieć się z tubylcami itp. W tym pięknym regionie z łatwością można wynająć piękne łódki lub jachty i wybrać się w rejs na szlaku ciągnącym się przez aż 150 km. Na miejscu da się znaleźć wiele firm oferujących tę usługę, jak np. Vector czarter. Warto odkryć swoją ojczyznę na nowo – możesz się zaskoczyć, jak przepiękne miejsca dotychczas umykały Twojej uwadze!
Wakacje na łodzi to gwarancja niezapomnianych przeżyć. Niezależnie od tego czy wybierzesz się za granicę, czy odwiedzisz ojczyste Mazury, z pewnością świetnie spędzisz czas. Porównaj wszystkie dostępne opcje, by zaplanować dla siebie i swoich bliskich niesamowitą wycieczkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here