Wakacje w górach czy nad morzem? gdzie pojechać?

0
259
Wakacje w górach czy nad morzem

Wakacje to wyczekiwany okres dla wszystkich. Czas odpoczynku, relaksu i beztroski. Często zastanawiamy się jak go spędzić, gdzie pojechać. Pierwszy wybór przed którym część z nas staje to czy wakacje spędzimy nad morzem czy może jednak w górach. Obie alternatywy są ciekawe i warte rozważenia, obie mają pewne cechy charakterystyczne i dają nam inny sposób na spędzenie wakacji.

Jedziemy nad morze

Jak pokazują statystyki bardzo dużo osób spędza wolny czas na morzem. Wakacje w tym miejscu zazwyczaj charakteryzują się plażowaniem, opalaniem oraz kąpielami w wodzie. Bez wątpienia osoby, które nie lubią spędzać czasu w sposób bardziej spokojny mogą nie być zadowolone z takiego spędzania czasu. Leżenie na plaży nie jest dla każdego. Jednakże można wakacje nad morzem urozmaicić. Przykładowo możemy uprawiać sporty wodne takie jak parasailing, banan, skuter wodny. Możemy także skorzystać z rejsu statkiem, szczególnie polecany jest rejs na zachód słońca który niesie ze sobą element romantyzmu oraz przepięknego widoku znikającego za horyzontem słońca. A wieczorem miejscowe bary zapraszają na smażoną rybkę. Zatem wakacje nad morzem związane są z plażą i kąpielami ale jak widać można sobie czas w sposób ciekawy i zróżnicowany urozmaicić. 

Jedziemy w góry

Wakacje w góra z kolei związane są raczej z pieszymi wycieczkami. Zaopatrzyć należy się w dobre buty trekkingowe tak, aby górskie wędrówki nie zamieniły się w koszmar, ponieważ na szlaku łatwo o kontuzję. Osoby nie lubiące aktywnego spędzania czasu mogą niestety się zniechęcić. Jednakże każdy z nas widział zdjęcia pięknych widoków, które zapierały dech w piersiach. Szczyty górskie wraz ze znajdującą się poniżej roślinnością tworzą niezapomniane wrażenia, które bez wątpienia pozostaną na zawsze. Dodatkowo zdobycie szczytów daje nieopisaną radość i satysfakcję. Oczywiście należy mieć na uwadze, że górskie wędrówki mogą ograniczyć się do dolin, takich jak np. w okolicach Zakopanego  Dolina Chochołowska czy Dolina Kościeliska. Pamiętać także należy, że w górach znajdują się także schrorniska w których możemy odpocząć, coś zjeść, napić się czy ogrzać jeśli akurat pogoda będzie słabsza. Wieczorem, gdy już wrócimy z wędrówki, czas możemy spędzić w karczmach ze świetnym jedzeniem oraz z góralską muzyką na żywo, dzięki której atmosfera jest niesamowita.

Co zatem wybrać? Wybór jest trudny i tak naprawdę uzależniony od naszych preferencji i oczekiwań. Oba miejsca dają szansę na spędzenie czasu w sposób fajny i ciekawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here