Wakacje w górach – jaki nocleg będzie optymalny?

0
329

Przed zaplanowaniem wyjazdu, zawsze należy najpierw zadbać o zarezerwowanie noclegu. Chociaż jeśli chodzi o noclegi w górach, hotele, motele czy hostele są dostępne praktycznie w każdej, większej miejscowości, to powinno się wziąć pod uwagę także to, co jest celem naszej podróży. Góry to dość nietypowy obszar, ponieważ panujące w nich warunki są zgoła inne od tego, co mogą zapewnić nam wakacje w mieście. Decydując się na wczasy bliżej natury, należy sugerować się zupełnie innymi kryteriami podczas noclegu. Co takiego okaże się w takim razie optymalnym rozwiązaniem?

Noclegi w górach – gdzie można spędzić noc w Tatrach?

Jeśli nie uśmiecha nam się biwak i sen w namiocie lub w śpiworze, pod gołym niebem, warto jest zapoznać się z ofertami noclegu w polskich górach. Największym ośrodkiem turystycznym w tych okolicach jest oczywiście Zakopane, lecz dogodne lokale można znaleźć także w innych, pobliskich miejscowościach, lub na obrzeżach tego miasta. Tam możemy spodziewać się niższych cen i większej dostępności noclegowni, lecz będziemy musieli liczyć się z koniecznością dłuższych dojazdów, jeśli planujemy zwiedzić największe atrakcje Tatr. Tak czy inaczej, wybór jest naprawdę szeroki, dlatego można pozwolić sobie na odrobinę wybredności jako konsument.

Okazuje się, że obecnie najpopularniejsze noclegi w górach opierają się na turystycznych domkach do wynajęcia lub Apartamentach Zakopane. Stanowią one zupełnie inne doświadczenie niż klasyczne zakwaterowanie w hotelowym pokoju, głównie z uwagi na ich kompletnie odmienny charakter. Lokale te zazwyczaj znajdują się z dala od centrum miasta, często tuż na granicy jednego z okolicznych lasów, dlatego bliski kontakt z naturą jest gwarantowany. Należy jednak zaznaczyć, że tego typu noclegi w górach to coś więcej niż jedynie pokój z łóżkiem i kuchnia – często tworzą one większy kompleks, uzupełniony dodatkowymi atrakcjami, gdzie można do woli spędzać swój wolny czas.

Są one projektowane głównie z myślą o tych turystach, którzy preferują relaks i odprężenie, a nie aktywne poszukiwanie wrażeń, dlatego są świetnym wyborem dla:

  • Rodzin z dziećmi
  • Osób starszych, emerytów
  • Turystów kulinarnych
  • Zwolenników wypoczynku poprzez rekreację

Nawet najtańsze oferty mogą dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń i pozwolić poznać Tatry od nieco innej strony.

Wybór noclegu w górach a pora roku

Noclegi w górach często funkcjonują jedynie w wybranym sezonie. Wiele domków letniskowych, z uwagi na brak dostatecznie wydajnego ogrzewania jest dostępnych jedynie w lato, natomiast kurorty narciarskie rzadko funkcjonują, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na uprawianie tego sportu. Jest to kwestia, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych wpadek i nieporozumień. Apartamenty w Zakopanym są dostępne cały rok. Każdy usługodawca powinien zamieścić taką informację o dostępności w swoim ogłoszeniu.

v

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here