Wakacje z psem nad morzem – gdzie pojechać?

0
215
Wakacje z psem nad morzem

Czasami wydaje nam się, że posiadanie zwierzęcia mimo tego, że na co dzień przynosi wiele radości, w czasie wakacji jest bardzo uciążliwe. Nie każdy ma możliwość zostawienia pupila z zaufaną osobą. Hoteliki dla psów też nie dla każdego zwierzęcia są dobrym wyjściem gdyż część z nich boi się zostać samo w boksie na kilka dni. Na szczęście jest już coraz więcej miejsc, w których możemy wynająć nocleg z psem czy kotem.

W Polsce czy za granicą?

Wyjazd z psem nad morze w Polsce jest o tyle mniej kłopotliwy, że prócz standardowo wymaganego szczepienia przeciw wściekliźnie, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych dokumentów. Natomiast jeśli chcielibyśmy zabrać psa do innego kraju, musimy się wcześniej do tego przygotować. Aby przekroczyć granicę z zwierzęciem domowym (nawet w niektórych państwach UE), musimy wyrobić mu paszport. Aby to zrobić, zwierze musi posiadać zarejestrowany w ogólnoświatowej bazie nr chip. Wczepienie chipa obecnie nie jest kosztowne, jednak trzeba się w tym celu udać do weterynarza, który wykona taki zabieg. Prócz tego należy upewnić się czy zwierze posiada wszystkie wymagana w danym kraju szczepienia.

Gdzie na plażę z psem?

Niezbyt przyjemny jest dla naszego psa urlop, który cały spędzi sam w hotelu. Dlatego wybierając się na wakacje z psem nad morzem, warto wcześniej sprawdzić czy w najbliższej okolicy jest jakaś plaża na którą pies będzie mógł pójść z nami. W Polsce według ogólnie przyjętych zasad zwierzęta domowe nie powinny przebywać na plaży, jednak jest kilka takich, które zostały specjalnie wyznaczone do przebywania z pupilami i o dziwo są one często czystsze niż pozostałe. Uszanuj to i ty również zabierz ze sobą specjalne woreczki na kupę. 

Domek czy pokój w hotelu?

Jeśli Twój pies nie czuje się źle w miejscu gdzie jest dużo osób i może się zdarzyć, że będą tam również inne psy lub koty, możesz wybrać hotel nad morzem. Wystarczy jeśli wcześniej upewnisz się, że akceptuje on wypoczynek ze zwierzęciem. Natomiast jeśli wiesz, że Twój pies może być przytłoczony miejscem, w którym zbyt dużo osób na raz ma z nim kontakt lub niezbyt dobrze dogaduje się z innymi czworonogami, wybierz opcję wynajmu domku nad morzem. Spokój twojego pupila to też twój spokój, a co za tym idzie udany urlop.

Pamiętaj, że cokolwiek zdecydujesz będzie to lepsze wyjście niż porzucenie zwierzęcia, co jest częste w czasie wakacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here