Wakacyjne pamiątki, czyli jak urządzić mieszkanie

0
266

Zakupy na wakacjach to bardzo przyjemna część odpoczynku. Przechadzając się między lokalnymi straganami w miejscowościach, w których odpoczywamy, znaleźć możemy przeróżne cuda w zależności, na jakiej szerokości geograficznej się znajdujemy.

Pamiątki z wakacji to przyjemny element, który przypomina nam miło spędzone chwile. Często przywozimy także upominki dla rodziny i przyjaciół. Nabyte na wakacjach przedmioty stają się później stałym elementem wystroju mieszkania.

Co przywozimy rodzinie po powrocie z zagranicy?

Większość z nas przyzna zapewne, że walizka w drodze powrotnej z wakacji jest odrobinę cięższa. Ciężar jej wzrasta o ilość bibelotów i pamiątek, jakie zakupiliśmy podczas odpoczynku. Najważniejszą wartością, jaka wraca z nami w tychże przedmiotach, nie jest zwykle wartość materialna, ale przede wszystkim sentymentalna. Lubimy wspominać to, co dobrze nam się kojarzy, przywodzi na myśl odpoczynek i spokój oraz nastraja nas pozytywnie.

W pamiątkach z wakacji drzemie wyjątkowy duch, który nie tylko sprawia, że dopełniają nasze wnętrza i możemy mieszkać modnie, ale też pozwala od czasu do czasu odetchnąć dobrymi wspomnieniami. Przywozimy różnorodne przedmioty – takie, które wskazują na miejsce, w jakim byliśmy – magnesy, kubeczki i wszystko na czym da się umieścić nazwę miejscowości czy regionu i pozwala na naniesienie charakterystycznych elementów.

Kupujemy tradycyjne wyroby, które kojarzą się tylko i wyłącznie z odwiedzonym miejscem, a których nie kupimy nigdzie indziej. Chętnie też przywozimy lokalne przysmaki czy popularny dla danego miejsca alkohol. Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby wrócić z podróży bez pamiątek. Wspomniane przedmioty należą do najczęściej kupowanych i przywożonych bibelotów z zagranicy dla siebie i rodziny.

Pułapki zakupów

Będąc na wakacjach, chętnie wydajemy pieniądze. Oglądając różnorodne przedmioty, w tym także elementy wystroju wnętrz musimy zachować odrobinę rozsądku. Nie zawsze to, co na odległość wydaje nam się niezbędne, po powrocie z wakacji wkomponuje się w wystrój naszego mieszkania. O ile drobne bibeloty przywiezione na pamiątkę dla siebie, bądź rodziny nie zmienią wystroju naszego wnętrza, o tyle obrazy, maski czy też kolorowe narzuty zakupione w jeszcze bardziej barwnych krajach mogą znacząco wpłynąć na dotychczasowe aranżacje.

Poszukując sposobu na modne mieszkanie, warto zachować umiar. Nie wszystko, czym zachwycimy się w pięknym, wakacyjnym miejscu odegra właściwą rolę w naszych mieszkaniach już po powrocie. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie pamiątek w jednym miejscu – na przykład tworząc gallery wall. Jak to zrobić? Przeczytasz tutaj: https://immodi.pl/aranzacja-sciany/.

Kupując pod wpływem chwili, nie zawsze podchodzimy do zakupów rozsądnie. Sprzedawcy wykorzystują nasz wakacyjny nastrój i często są w stanie przekonać nas do zakupów, na które w innych warunkach nigdy byśmy się nie zdecydowali. Łączy się to nie tylko z nadmiarem przywiezionych przedmiotów, ale też z ilością nieplanowanych wydatków. We wszystkim zachować należy więc umiar także, jeśli zależy nam na modnym mieszkaniu wypełnionym pamiątkami z wakacji.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu Immodi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here