Walizki kabinowe na kółkach – czym są i jakie mają zalety

0
303

Niezwykle niejednokrotnie można napotkać się na przeróżnego typu stronach internetowych z pojęciami: walizka kabinowa, podręczna walizka bądź torebka lub też towar podręczny. Dotyczy to zwłaszcza reguł transportu bagażu w tanich liniach lotniczych. Należy mieć na względzie, iż nie są to słowa identyczne. Walizka kabinowa nie musi być poprzez określoną linię lotniczą odbierana jako bagaż podręczny. Czym więc jest walizka kabinowa? Walizka kabinowa, nazywana również kabinówką, jest to walizka o rozmiarach blisko 50x40x20 cm, która po zapakowaniu będzie miała pełną wagę blisko 10 kg. Znajdziesz je w ofercie marki Puccini.

Walizka kabinowa na kółkach, jako dopełnienie bagażu podstawowego

Jedziesz na dwutygodniowe (bądź dłuższe) wczasy? Natomiast może wybierasz się do rodziny za granicę na dłużej? Sytuacji, w jakich wyjeżdżasz na dłużej jest zdecydowanie więcej. W każdej spośród nich jednakże potrzebujesz dużej ilości bagażu. Tenże rejestrowany może nie starczyć – chociaż limity wagowe oraz rozmiarowe są dosyć duże (zależne od linii lotniczej). Są jednak przedmioty, których nie chciałbyś przechowywać w luku bagażowym. Przykład? Laptop, aparat fotograficzny czy biżuteria. Przerzucany z miejsca na miejsce może ulec zniszczeniu, dlatego zawsze należałoby go mieć pod ręką, również jak główne akcesoria sanitarne (np. zapas soczewek kontaktowych), książkę na podróż lub specjalny zestaw ubrań. To wszystko może dojść do walizki kabinowej. Pamiętaj tylko o ograniczeniach połączonych z kontrolą bezpieczeństwa – w bagażu podręcznym nie możesz przewozić m.in. roztworów w pudełkach o zawartości większej aniżeli 100 ml oraz ostrych urządzeń.

Jaką walizkę kabinową dobrać?

Odpowiednia walizka kabinowa winna mieć duże wnętrze. Doskonale, gdy ma specjalne kieszenie oraz przegrody, jakie ułatwią ci spakowanie wszystkich rzeczy. Należałoby dobrać typ zaopatrzony w rozciągliwe pasy utrzymujące odzież – dzięki nim zawartość nie będzie się przemieszczać, chociażby podczas zmiany pozycji bagażu. Dobierając walizkę kabinową zwróć uwagę, czy ma doskonałej klasy, zwrotne kółka. Typy z dwoma kółkami sprawdzają się podczas krótszych podróży (np. wyjazdów biznesowych). Gdy jednakże planujesz podróż oraz wiesz, iż będziesz musiał pokonać dużo drogi piechotą (np. po mieście) – dobierz walizkę kabinową na czterech kołach, jakie zdecydowanie ułatwiają prowadzenie nawet z ciężkim towarem i po górzystym obszarze.

Niedroga lub droga? Co wybrać?

Tradycyjny problem każdego, kto choć raz stanął przed doborem walizki jest cena. Wszystko zależy od zamożności portfela oraz preferencji. Wytrawni podróżnicy oraz menedżerowie, jacy niejednokrotnie korzystają z samolotów, uważają, iż najlepiej jest dobierać walizki z tak nazywanej „średniej półki”.

Walizka kabinowa nie jest aż tak narażona na przerzucanie oraz leżenie pod stosem pozostałych torebek w luku samolotowym jak bagaż rejestrowany, zatem zastanów się, czy rzeczywiście należałoby inwestować w dosyć kosztowne typy z polikarbonu. Fakt, walizki z polikarbonu (nazywanego odmiennie poliwęglanem) są lekkie, co ma podstawowe znaczenie w wypadku bagażu podręcznego, lecz gdy odnajdziesz walizkę miękką z poliestru o odpowiedniej wadze oraz mniejszej cenie, to należałoby zainwestować wygospodarowane w tenże sposób kapitały na przykład w lepszą większą walizkę, jaką zastosujesz jako bagaż rejestrowany.

Zobacz pełną ofertę walizek od Puccini.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here