Wiosenny urlop za granicą. Co zabrać w podróż marzeń?

0
49

Sezon zimowy dobiega końca. Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwana przez wszystkich wiosna, a wraz z nią – ładniejsza pogoda, więcej energii i ochoty do podróżowania. Wiosna jest świetnym momentem na zafundowanie sobie zagranicznego urlopu. Ludzi jest mniej niż latem, ceny niższe, a klimat delikatniejszy. Zanim jednak wybierzemy się w podróż, by cieszyć się wolnym czasem, pomyślmy o odpowiednim przygotowaniu do podróży. Szczególnie istotne jest to w przypadku wycieczek zagranicznych lub tych stricte sportowych. Co zabrać w wiosenną podróż marzeń?

Mądre płacenie

Pierwszą rzeczą, o której musi pamiętać każdy podróżnik, są pieniądze. W zależności od tego, dokąd się wybieramy, musimy nieco inaczej się przygotować. Na polskich wojażach najczęściej z powodzeniem wystarczy nam gotówka i klasyczna karta płatnicza. Nieco inaczej należy się przyszykować do podróży za granicę. Tutaj lepiej sprawdzi się karta kredytowa, która daje większą swobodę w kwestii płatności. Przyda się m.in. przy wynajmie samochodu, za który zwykle musimy płacić właśnie kredytówką. W podróży świetnie sprawdzi się Visa TurboKARTA, która gwarantuje zwroty za transakcje na stacjach czy zakupy – nawet do 360 zł rocznie. Do tego bezpłatne ubezpieczenie car assistance, które pozwoli lepiej przygotować się do wyjazdu.

Karty kredytowe stanowią skuteczne zabezpieczenie na wypadek problemów z gotówką. Dzięki limitowi możemy korzystać z pieniędzy, których fizycznie nie mamy na koncie. W kryzysowych sytuacjach to spora pomoc. Ale tylko pod warunkiem, że narzędzie jest obsługiwane przez godną zaufania, doświadczoną firmę na atrakcyjnych dla nas warunkach. Santander Consumer Bank – bank od kredytów to sprawdzony partner, któremu możemy powierzyć swoje pieniądze. Korzystne warunki korzystania z karty kredytowej pozwalają bezpiecznie cieszyć się dodatkowymi środkami.

Polisa dla bezpieczeństwa

Oprócz zabezpieczenia kwestii płatności musimy przed wyjazdem zatroszczyć się również o stosowną polisę. Niezależnie od tego, dokąd jedziemy, powinniśmy zapewnić rodzinie maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Zacznijmy od zapoznania się z ofertami firm ubezpieczeniowych. Z pewnością znajdziemy tam taką propozycję, która najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach mamy możliwość dopasowania pakietu do swoich potrzeb. Do standardowego kompletu turystycznego dodajemy wtedy np. ubezpieczenie od wypadków, zagubionego bagażu lub akcji ratowniczej w górach czy na morzu. Lepiej zadbać o wszystko, by później niczym nie musieć się martwić.

Pakowanie od podstaw

Kiedy już zatroszczymy się o te wszystkie kwestie, możemy zacząć planować trasę przejazdu, szukać miejsc w hotelach i pakować się na podróż. Jeśli wyjeżdżamy z dziećmi, pamiętajmy o wszystkich potrzebnych malcom gadżetach. Weźmy zapas pieluch, dodatkowe sztuki odzieży, koniecznie zapakujmy leki, bandaże i inne przedmioty ratunkowe. Dzieci nie zawsze jesteśmy w stanie upilnować – wystarczy sekunda, by się skaleczyły lub zadrapały. Mądry rodzic to rodzic przygotowany na wszelkie ewentualności. Tak na co dzień w domu, jak i na wakacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here