Wizzair – rozkład lotów, bagaż, odprawa – dane kontaktowe – co warto wiedzieć

0
1594
Wizzair - rozkład lotów, bagaż, odprawa - dane kontaktowe - co warto wiedzieć

WizzAir to linie lotnicze, wywodzące się z Węgier. Zaliczane są do opcji taniego latania. Wizz Air działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Gruzji, Izraela oraz Turcji. Firma powstała w czerwcu 2003 roku.

Historia WizzAir

Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku, kiedy to samolot wystartował z lotniska w Katowicach. Początkowo firma miała tylko kilka stałych tras, głównie w popularnych kierunkach, jak Berlin Schonefeld, Londyn Luton, Mediolan Bergamo czy Rzym Ciampino. Szacuje się, że do kwietnia 2007 roku z usług firmy WizzAir skorzystało ponad 6 milionów pasażerów. W maju 2014 roku liczbę pasażerów szacowano już na 69 mln osób.

Baza przewoźnika mieści się w porcie lotniczym w Budapeszcie, natomiast węzłem rezerwowym oraz polską bazą jest port lotniczy Katowice. Na ten moment Wizz Air ma 104 samoloty, zaś liczba obsługiwanych przez nich tras to 564.

Polskie bazy operacyjne WizzAir

Wizz Air może się poszczycić 29 bazami operacyjnymi na całym świecie, jednak w Polsce znajduje się ich jedynie 5. Główna polska baza operacyjna firmy mieści się w Katowicach, zaś w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu dodatkowe bazy. Oferta lotów stale się poszerza, starając się dopasować do oczekiwań klientów.

Jak wygląda strona Wizz Air?

Strona Wizz Air jest bardzo intuicyjna. Na samym początku wita wyszukiwarka lotów, gdzie możemy zaznaczyć interesujące nas kierunku wylotu i przylotu. Wybieramy także daty, opcję czy kupujemy bilet w dwie strony, czy też w jedną, a także liczbę pasażerów. Wówczas strona proponuje nam konkretne możliwości dostępne w wybranym terminie. Kiedy już wybraliśmy interesującą nas opcję, klikamy w cenę. W tym momencie wyświetlają się 3 zakładki, pozwalające dobrać odpowiednie pakiety.

Pakiet Basic w WizzAir

Pakiet Basic jest podstawowy i zawiera w sobie opcję zabrania bagażu podręcznego o wymiarach 40 x 30 x 20 cm do kabiny. Bagaż jest umieszczony pod fotelem. Mamy także możliwość odprawy online na 2 dni przed odlotem.

Pakiet Wizz GO w WizzAir

Pakiet Wizz Go zawiera także opcję bagażu podręcznego umieszczonego w kabinie, pod fotelem. Jest także opcja zabrania podręcznej walizki na kółkach o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Również wliczony jest w to bagaż rejestrowany, a także dodatkowe przywileje. Możemy wybrać bezpłatnie miejsce, wyłączając jednak miejsca w pierwszym rzędzie oraz miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi. Oferowane jest także pierwszeństwo wejścia na pokład, priority check-in, odprawa online na 30 dni przed wylotem, a także bezpłatna odprawa na lotnisku oraz online.

Pakiet Wizz Plus w WizzAir

Ostatni pakiet, Wizz Plus, zawiera wszystkie poprzednie opcje oraz dodatkowe. Mamy możliwość skorzystania z Wizz Flex, czyli możliwość zmiany daty, godziny odlotu, a także zmiany trasy. Są także powiadomienia o locie oraz zwrot na konto WIZZ.

Oprócz podstawowych informacji o lotach, na stronie umieszczono także zakładki o hotelach oraz samochodach. Po wybraniu naszego terminu, otrzymujemy od strony listę dostępnych w tym czasie hoteli oraz samochodów. Przy planowaniu spontanicznej wycieczki, gdy nie mamy czasu na poszukiwania odpowiedniego hotelu, może to być bardzo dogodne rozwiązanie. Korzystając z Booking czy wypożyczając auto, możemy liczyć na 10% zniżki od Wizz Air.

W okresie wyprzedaży na stronie wyświetlają się także dodatkowe informacje o lotach, które są obecnie w przystępniejszych cenach. Chcąc wyruszyć na weekend w nieznane, możemy z łatwością znaleźć ciekawą i dogodną cenowo opcję.

Wizz Air – wyszukiwarka cec

Wizz Air oferuje także dodatkowe informacje, jak Wyszukiwarka cen, gdzie możemy sprawdzić, w jakich miesiącach, datach oraz na jakich kierunkach są dostępne okazyjne ceny. Zwłaszcza planując podróż na kilka miesięcy do przodu, taka wyszukiwarka może być strzałem w dziesiątkę!

Ciekawostką może być również specjalna mapa, gdzie znajdziemy najpopularniejsze kierunki podróży z tą linią. Pogrupowane według krajów, a następnie według lotnisk, mogą być cenną pomocą dla każdego, kto szuka nowych, pięknych i niespotykanych miejsc. Pozwala też porównać koszty wyjazdu z innymi liniami. Warto jednak pamiętać, że najtańsze opcje często nie zawierają dodatkowych udogodnień, jak większa ilość bagażu, wcześniejsze wejście na pokład czy w miarę wcześniejsza odprawa online.

Na stronie umieszczono także wszystkie inne zakładki z kolejnymi, istotnymi informacjami dotyczącymi wymiarów walizek, odpraw, zniżek czy pakietów. Mogą być przydatne dla podróżujących z linią Wizz Air po raz pierwszy.

Węgierska linia lotnicza Wizz Air

Węgierska linia lotnicza Wizz Air zdecydowanie dba o swoich klientów. Strona jest prosta, kolorowa i wakacyjna. Schludnie umieszczone zakładki pozwalają szybko odnaleźć to, czego szukamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości możemy przeszukać wyszukiwarki okazyjnych cen czy kierunków, które z pewnością pomogą szybko podjąć decyzję i nie zagubić się w gąszczu ciekawych opcji. Jeśli po dokonaniu zakupu biletów, wciąż będziemy mieć jakieś wątpliwości, to Wizz Air z pewnością szybko udzieli informacji. Firma posiada swoją infolinię oraz maila, gdzie można uzyskać istotne dla nas informacje i sprawdzić, czy nasze przypuszczenia są słuszne. Prosty kontakt z klientem to istotna cecha Wizz Air.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here