Wycieczki last minute. O czym warto pamiętać?

0
46

Wycieczki last minute to doskonały pomysł na spontaniczny urlop w ciepłych krajach. Główną zaletą tych ofert jest ich atrakcyjna cena – możesz sporo zaoszczędzić i skorzystać z dodatkowych gratisów oferowanych przez biura podróży, jak np. bezpłatny pobyt dziecka. Wybierając taką opcję podróżowania, powinieneś jednak odpowiednio się przygotować.

Wycieczki last minute – ubezpieczenie miej zawsze pod ręką

Korzystając z renomowanego biura podróży, łatwo zapomnieć o zakupie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Polisa ubezpieczeniowa online to dokument, który możesz zdobyć dosłownie w kilka minut i mieć dodatkowe zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak: zgubiony bagaż, kradzież mienia czy odwołanie wyjazdu z przyczyn losowych. W pakiecie last minute zawarte jest ubezpieczenie, jednak w szczególnych przypadkach może okazać się ono niewystarczające.

Zakup dodatkowego ubezpieczenia podróżnego to stosunkowo niewielki koszt. Całkowita suma zależy od takich czynników, jak: liczba podróżujących osób, liczba dni oraz wybrany kierunek. Ta dodatkowa opłata nie jest dużym obciążeniem dla wakacyjnego budżetu, ponieważ koszt podróży i tak jest już znacznie obniżony przez promocję last minute. Towarzystwa ubezpieczeniowe dbają o to, aby dzięki polisie każdy turysta mógł:

  • otrzymać szybką rekompensatę w przypadku skradzionego lub zagubionego bagażu,
  • otrzymać natychmiastową pomoc lekarską, gdy zdarzy się wypadek lub nagłe zachorowanie,
  • szybko znaleźć tłumacza, jeśli konieczny okaże się np. kontakt z policją,
  • otrzymać pomoc w zorganizowaniu wcześniejszego powrotu do kraju, w wypadku nagłego zachorowania lub innego uszczerbku na zdrowiu.

Wycieczki last minute – o tym musisz pamiętać

Oferty last minute są bardzo kuszące. Jednak decyzje o ich wyborze powinieneś podejmować bez pośpiechu i z rozwagą. Oto najważniejsze sprawy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Wybieraj tylko sprawdzone biura. Zbyt niska cena i mało znane biuro podróży może oznaczać duże ryzyko. Wybierając oferty promocyjne, korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych i wysoko ocenianych marek. Duże biura podróży również bankrutują, jednak oferują rekompensatę oraz pomoc w powrocie do kraju.
  • Dokładnie czytaj szczegóły oferty. Niska cena może być związana z dodatkowymi niedogodnościami, jak np.: hotel o niższym standardzie, kiepska lokalizacja, mały wybór atrakcji fakultatywnych czy niepełne wyżywienie. Informacje napisane małym drukiem często mają bardzo duże znaczenie.
  • Czytaj różne opinie i nie bazuj na jednym źródle. Biura podróży często prezentują wyłącznie opinie zadowolonych klientów. Warto więc, abyś odwiedził inne fora i porównał wiadomości z różnych źródeł. Opinie o hotelu z innych serwisów rezerwacyjnych to również cenne źródło informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here