Wyjazd do Peru z biurem podróży – wyprawa, która odmienia życie.

0
335

Każdy człowiek, powinien przynajmniej raz w życiu, doświadczyć zmiany otoczenia i kultury. Dzięki temu będzie mógł spojrzeć na świat z innej perspektywy, która w wielu przypadkach bywa ograniczona. Często wynika to z braku wiedzy i zrozumienia dla innych społeczeństw, które tak jak my, żyją zgodnie ze swoimi tradycjami i historią. Podróże sprawiają, że człowiek ma szansę spojrzeć na siebie oczami innych, przy okazji poznając otoczenie, w którym żyją. Obserwując różne kultury jesteśmy w stanie więcej zrozumieć, doceniając przy tym swój kraj, a także zmienić styl bycia, który może okazać się niewystarczający.

Peru – skarbnicą kultury

Jednym z niezaprzeczalnie najbardziej intrygujących kultur posiada Peru. Państwo, położone w zachodniej części Ameryki Południowej, jest niezwykłą atrakcją turystyczną. Na jego terenach wcześniej funkcjonowały wysoko rozwinięte cywilizacje indiańskie, których potomkowie dalej zasiedlają owe ziemie, a ich dzieła architektoniczne podziwiać można po dziś dzień. Kraj ten uznawany jest za niesamowicie bogaty we wszelkie dobra, takie jak kawa, herbata czy kakao, które są niezwykle cenione na całym świecie. Warto więc zdecydować się na wyjazd do Peru, nie tylko po to, by przyjrzeć się bliżej historii i kulturze, która jest widoczna na każdym kroku, ale przede wszystkim, by odbyć podróż, która zostanie w pamięci na całe życie.

Śladami Inków

Peru jest państwem, które swoje dziedzictwo niesie z połączenia cywilizacji indiańskiej oraz znamion kultury hiszpańskiej. Nic więc dziwnego, że na swojej mapie turystycznej posiada tak wiele miejsc, które traktowane są jako obowiązkowe pozycje do zwiedzania. Jednym z takich punktów jest Machu Picchu, miasto Inków ukryte w górach, zbudowane w II połowie XV w. Wówczas pełniło funkcję centrum kapłańskiego, a także w niższych partiach miasteczka uprawiano pola. Dzisiaj jest to najlepiej zachowane miasto tej kultury, dzięki czemu jest okrzyknięte jednym z Nowych Siedmiu Cudów Świata. Jeśli swą podróż dedykujemy kulturze prekolumbijskiej, na liście również nie może zabraknąć Cuzco, oddalonej o 112 km od Machu Picchu. Stolicy regionu pękającej od ilości dobrze zachowanych zabytków z czasów Imperium Inków. Chcąc dopełnić wizji, jak wyglądały wówczas te tereny, należy koniecznie zwiedzić takie miejsca jak fortecę Ollantaytambo oraz wykopaliska archeologiczne w Tambomachay i Puka Pukara, tym samym kończąc podróż po Świętej Dolinie Inków.

Nie tylko „Stary Szczyt”

Trzeba pamiętać o tym, że Peru to nie tylko Inkowie. Krajobraz tego państwa jest niezwykle różnorodny i nie powinno zamykać się go tylko w jednej historii. Wybierając się w podróż do Ausangate, które leży niedaleko Cuzco, mamy szansę ujrzeć nie tylko niesamowite gorące źródła i gejzery, ale także zapierające dech w piersiach tęczowe góry. Udając się do Arequipa natkniemy się na kanion Colca, który jest uznawany za najgłębszy na świecie. Przemierzając południowo-zachodnią część tego kraju natkniemy się na starożytne rysunki stworzone przez Indian Nazca, które przedstawiają kwintesencję ich kultury i wierzeń. Również koniecznością jest ujrzenie Jeziora Titicaca, które znajduje się na granicy Peru i Boliwii. Warto je zobaczyć, ponieważ jest jednym z największych tego typu akwenów w Ameryce Południowej. Ponadto mamy możliwość poznać lokalną faunę, w postaci Alpak czy Lam.

Na świecie istnieje tak wiele kultur, jak wiele jest krajów. Można stwierdzić, że niektóre kraje sąsiadujące ze sobą są z tego samego kręgu. Choć mają wiele cech wspólnych, trzeba pamiętać że każde państwo jest specyficzne i niepowtarzalne. Ameryka Południowa jest kwintesencją historii starożytnej, na której budowały się obecne kraje. Każdy jest niezwykle fascynujący i wart obejrzenia, ponieważ zawiera w sobie zarówno jedność, jak i indywidualizm. Te cechy z pewnością posiada Peru. Ilość atrakcji, jakie w sobie zawiera, są niezwykle rozległe i by móc zobaczyć wszystko, konieczne jest dobre zaplanowanie swojego czasu. Można wszystko zorganizować indywidualnie, jednak istnieje ryzyko że nie uda się wszystkiego zobaczyć. Warto więc zastanowić się nad wyborem biura podróży, który nie tylko dostosuje program do oczekiwań, ale także da pewność że wyjazd będzie niesamowitym doświadczeniem, które z pewnością odmieni życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here