Zorganizuj wyjazd na narty

0
292

Niezależnie od tego czy jest wiosna, jesień czy zima – zawsze można wyjechać na narty. Koszt tygodniowego szusowania na lodowcu w Austrii czy Francji nie będzie o wiele wyższy niż tydzień spędzony w Zakopanem, pod warunkiem, że szukać będziemy odpowiednio wcześnie i w odpowiednich lokalizacjach.

Rodzinne ferie w Austrii

Jeśli wybieramy się na narty z pociechą, warto jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań wypisać sobie elementy wakacji, które są dla nas niezbędne.

Dla przykładu, w austriackich Alpach możemy oczekiwać noclegu z:

  • Darmowym łóżkiem dla dziecka
  • Specjalnym menu + drugim śniadaniem na stok
  • Opieką animatora w dowolnych godzinach w ciągu dnia
  • Ułatwieniami dla dzieci w strefach ogólnodostępnych (krzesełka, sztućce, przystosowana wypożyczalnia sprzętu itp.)
  • Darmowym karnetem na wyciągi dla dzieci do 12 roku życia

Jeśli już spiszemy elementy, które najbardziej nas interesują, czas wybrać typ obiektu, w którym chcemy nocować.

Gdzie nocować w górach?

Jeśli mamy pociechy w wieku do 6-7 lat, najlepiej, jeśli poszukiwać będziemy apartamentów lub wolnostojących domków. Tam będziemy mieć spokój wieczorami, a rano nikomu nie będzie przeszkadzać, że nasze pociechy rozpoczynają hałaśliwy dzień jeszcze przed 7. Jeśli mamy dzieci w wieku 7-14 lat, warto już wybrać hotel i to najlepiej taki z licznymi udogodnieniami dla dzieci. Dobrze, jeśli na terenie obiektu jest basen i atrakcje typu wypożyczalnia rowerów, opieka animatora, sala zabaw. To wszystko sprawi że nie będziemy zmuszeni całego dnia spędzać na pilnowaniu naszych pociech.

Co sprawdzić w ofercie na noclegi w górach?

Jeśli wybieramy się na wakacje zorganizowane przez biuro podróży lub przewoźnika, wszystko o czym chcemy się dowiedzieć powinno znajdować się w ofercie, a jeśli czegoś tam nie ma koniecznie dopytajmy. Na miejscu będzie już na to za późno, a może się okazać, że będziemy niezadowoleni.

Warto przede wszystkim sprawdzić, które opcje są płatne dodatkowo, a które mamy gratis w ramach naszej oferty. Przy wakacjach z dziećmi przede wszystkim sprawdźmy czy darmowe są karnety i wypożyczalnia sprzętu. Zawsze może się okazać, że na miejscu w wypożyczalniach niezależnych od hotelu, w którym mieszkamy, ceny będą zaporowe. Warto też wejść na stronę hotelu i sprawdzić ceny tego wszystkiego, z czego być może będziemy chcieli skorzystać i skonfrontować to z ofertą. Być może jeszcze przed wyjazdem, będziemy mogli zarezerwować np. opiekę animatora lub instruktora jazdy na nartach, a dzięki pośrednictwu biura podróży, cena będzie atrakcyjniejsza.

Jak przygotować się na wyjazd w góry?

Oprócz załatwiania spraw związanych z noclegami, nie należy zapominać, jak istotne jest sam przygotowanie się do przebywania w górach. Bez względu na to, czy będzie to czas letni czy zimowy, zawsze niezbędny jest odpowiedni ekwipunek. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie są nasze plany, ale trudno wyobrazić sobie, aby jechać w góry i nie wybrać się na wycieczkę chociaż jednym ze szlaków. Podstawą są oczywiście buty, odpowiednia odzież oraz zabranie ze sobą jedzenia oraz picia. Dobrze jest posiadać także niezbędne telefony ratunkowe i apteczkę, która może przydać się w momencie ewentualnego urazu, o który na szlaku naprawdę nie jest trudno. Przezorny zawsze ubezpieczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here